Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çumra’da üniversite sınavına girecek öğrencilere büyük kolaylık

Çumra’da üniversite sınavına girecek öğrencilere büyük kolaylık

admin admin -
166 0

ÖSYM İmtihan Merkezinin ilçede faaliyete geçmesiyle birlikte üniversite imtihanına girilebilecek ilçeler ortasına dahil olan Çumra’da öğrenciler bu yıl kendi ilçelerinde imtihana girebilecek.

Çumra’da üniversite imtihanına girecek adayların ve ailelerinin uzun yıllardır beklediği hayal gerçek oldu. ÖSYM İmtihan Merkezinin ilçede açılmasıyla birlikte imtihan için Konya’ya gitmek zorunda kalan öğrenciler, artık Çumra’da imtihanlarına girebilecek. Çumra’da eğitime katkı sağlayan bu gelişme ile birlikte bilhassa imtihan gerilimi yaşayan öğrenciler ve velileri için ulaşım açısından çok büyük kolaylık sağlandığını belirten Çumra Belediye Lideri Recep Candan büyük memnunluk duyduklarını tabir etti.

“ÇUMRA’MIZA İYİ OLSUN”

ÖSYM İmtihan Merkezinin ilçeye kazandırılmasında uzun vadeli çalışma yaptıklarını kaydeden Lider Candan bahse ait yaptığı açıklamada; “Öğrenci yoğunluğu çok fazla olan Çumra’mızda  sınav merkezi olmaması sebebiyle adaylar, mecburen Konya’da imtihana giriyor, Bu da başta ulaşım ve konaklama üzere ıstırapları karşılarına çıkarıyordu. İnşallah bu yıldan itibaren ilçemiz öğrencileri TYT ve AYT imtihanları için diğer yerlere gitmesine gerek kalmayacak. Yaklaşık bir yıldır sürdürdüğümüz teşebbüsler sonucunda Çumra’mız üniversite imtihanına girilebilecek ilçeler ortasına dahil edildi. Münasebetiyle öğrenci kardeşlerimiz tercih ettikleri taktirde ilçe merkezimizde üniversite imtihanına girme imkanını elde etmiş oldular. İmtihan günü Konya’ya gidiş geliş münasebetiyle ailelerimiz de gerilime girmekten İnşallah kurtulmuş olacaklar. Bu hoş haberi hem öğrencilerimize hem de velilerimize iletmekten büyük bir memnunluk duyuyoruz. Velilerimizin ve öğrencilerimizin uzun müddettir hayal ettiği ÖSYM İmtihan Merkezi İlçemize güzel olsun. 17 ve 18 Haziranda düzenlenecek YKS imtihanına birinci sefer Çumra’da girecek tüm öğrenci kardeşlerime de muvaffakiyetler diliyorum.” sözlerini kullandı.

 

ÇUMRA’DA İMTİHANA GİRECEK ÖĞRENCİ SAYISI AŞİKÂR OLDU   

Çumra’da Hafta sonu düzenlenecek YKS imtihanı ile birlikte 3 bin 711 üniversite adayı imtihan heyecanı yaşayacak.   

İlginizi Çekebilir;  Sporcu fabrikası Kocaeli'de genç yetenekler keşfediliyor

 

 “BAŞKAN CANDAN’DAN USTA’YA TEŞEKKÜR”

Başkan Candan açılamalarına şu cümleler ile devam etti: “Gerek Ulusal Eğitim Bakanlığı, gerek ÖSYM Başkanlığı ve gerekse YÖK nezdinde bu çalışmalarımızda bizlere takviye olan; başta Ak Parti Genel Lider Yardımcımız AK Parti Ankara Milletvekilimiz Sayın Leyla Şahin Usta’ya, Milletvekillerimize, Ak Parti Konya Vilayet Liderimize, Vilayet Lider yardımcılarımıza, ilçe Liderimize ve emeği geçen tüm bürokratlarımıza Çumra’mız ismine şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar