Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhuriyet’in yüzleri 29 ekim’i coşkuyla kutladı

Cumhuriyet’in yüzleri 29 ekim’i coşkuyla kutladı

admin admin -
67 0
CUMHURİYET’İN YÜZLERİ 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI

Cumhuriyet’in 100. Yılı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’nın 27 vilayette bulunan 6 Eğitim Parkı, 40 Tahsil Ünitesi ve 22 Ateşböceği Tahsil Birimi’nde Sika Türkiye’nin sponsorluğunda coşku ile kutlandı. Türkiye’nin dört bir yanında, Cumhuriyet’in temel prensip ve kıymetleri ışığında nitelikli eğitim takviyesi alan TEGV’li çocukların Ekim ayında drama ve sanat atölyelerinde ürettikleri Cumhuriyet ve Atatürk temalı eserler de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şenlikleri’nde sergilendi; üniteler balonlar ve bayraklarla süslendi. Yüz boyama, sihirbaz şovları, uçurtma şenlikleri ve cümbüşler güne renk kattı. Etkinliklere Hatay’dan Van’a, İstanbul’dan İzmir’e tüm TEGV ünitelerinde tahsil gören yüzlerce çocuk katıldı.

 

Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun, “Cumhuriyet’imizin 100. yılında çocuklarla bir ortaya gelmek ve onların Cumhuriyet’in kıymetlerini anlamalarını sağlamak çok bedelli. Biz bugün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, bu ulu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyetin kıymetleri sonucundadır. Çocuklar Cumhuriyetimizin geleceğidir. Onların vizyonlarını genişletmek, hayallerini gerçekleştirmelerine takviye olmak, yol göstermek de bizlerin vazifesidir. Sika olarak Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Cumhuriyetin Yüzleri projesi kapsamında Türkiye genelindeki 64 merkezinde yürüttüğü 29 Ekim Şenliklerine sponsor olduk. Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce çocuğumuza bir gün bile dokunabilmek bizler için çok değerli” dedi.

 

 Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Cumhuriyet’in temel prensip ve kıymetleri ışığında kuruluşumuzdan bu yana 28 yıldır 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi sunduk. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocukların çağdaş ve kozmik bedeller ile cumhuriyetin temel prensiplerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetişmeleri hedefiyle temel eğitime takviye olmaya devam etmektedir.  Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel olarak “Cumhuriyet’in Yüzleri” projemizi hayata geçirdik. 2023 yılı boyunca pek çok özel aktifliğe imza attık. Cumhuriyet coşkusunu her adımda birlikte yaşamaktan ötürü çok memnunuz. Cumhuriyetin Yüzleri olarak, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını aydınlatacak çocuklarımıza dayanak olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şenliklerimize verdikleri takviye için Sika Türkiye’ye teşekkür ederiz” formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir;  KO-MEK'te kayıtlar devam ediyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar