Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhuriyet’in 100’ncü yılı Kemer’de coşkuyla kutlanıyor

Cumhuriyet’in 100’ncü yılı Kemer’de coşkuyla kutlanıyor

admin admin -
65 0

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılı kutlamaları kapsamında Kemer’de bayrak yürüyüşü ve 100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası eşliğinde Bora Duran konseri düzenlendi.

Kemer Kaymakamlığı koordinesinde Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen bayrak yürüyüşüne, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kemer Jandarma Kumandanı Ömer Seyhan, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Kıyı Güvenlik Kumandanı Soner Tuna, Kemer Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye ünite müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kemer 1 girişinden başlayan bayrak yürüyüşünde 300 metrelik bayrak açıldı. Dev Türk bayrağı ile gerçekleşen yürüyüşü ilçede tatilini sürdüren yerli ve yabancı konuklar de cep telefonlarıyla görüntüledi.

Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan yürüyüş sonrası Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu tarafından kurulan ve şefliğini Furkan Üstündağ’ın yaptığı Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Antalya Üstün Kent Orkestrası’nın oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası sanatçı Bora Duran eşliğinde konser verdi.

Konser alanını dolduran vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak sanatçı Bora Duran ve orkestranın seslendirdiği müziklerle hoş bir akşam yaşadı.

Anadolu’da iz bırakan türküleri seslendiren Bora Duran ve dev orkestra, konseri izlemeye gelenlerden büyük alkış topladı.

Orkestranın seslendirdiği müziklere vakit zaman eşlik eden kalabalık Ulu Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılını coşkuyla kutladı.

Belediye Lideri Topaloğlu, konser sonrasında yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet’in 100’ncü yılını Kemer’de büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Bayrak yürüyüşünden sonra Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Üstün Kent Orkestrası’nın oluşturduğu 100 kişilik Cumhuriyet Orkestrası’nın şefi Furkan Üstündağ’ın Kemer’e bir bedel kattığını belirten Lider Topaloğlu, “Kemer’de 2 yıl evvel kimsenin elinde müzik aleti yoktu. Artık 100 kişilik bir orkestra oldu. Çocuklarımızla, Furkan hocayla ve velilerimizle gurur duyuyorum. Müzik kozmiktir ve ruhun besinidir. Yarın da fener alayına ve Haluk Levent konserine herkesi davet ediyorum.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  DenizBank Cumhuriyetimizin 100. Yılı Konserleri'nin Başlangıcını Ankara'daki İlk Performansla Yaptı  

Başkan Topaloğlu, konser sonrası orkestraya eşlik eden sanatçı Boran Duran ve Şef Furkan Üstündağ’a çiçek verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar