Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhuriyet’in 100. Yılına armağan dev Atatürk anıtı

Cumhuriyet’in 100. Yılına armağan dev Atatürk anıtı

admin admin -
60 0

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. Yılı hasebiyle hazırladığı 10 metre yüksekliğinde Atatürk Anıtı’nın açılışını yaptı.   

Başkan Alper Taşdelen, “Anıtımız, Cumhuriyet’in konutu Çankaya’ya çok yakıştı.”

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında Eskişehir Yolu’na inşa ettiği dev Atatürk Anıtı’nın açılışını yaptı. 10 metre yüksekliğinde Atatürk silueti ile birlikte toplam 12 metrelik Anıt merasimle açıldı.

Atatürk Anıtı açılışında konuşan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, Biz Ceddimizi hem çalışarak, hem düşünsel olarak hem de fikir bazında savunuyoruz. Lakin birebir vakitte Atatürk ismini silmeye çalışanlarla karşı yurtsever ve Atatürkçü olarak anıtlarımızda, tesislerimizde ismini yaşatmak için gereğini yapıyoruz. Atatürk sevgisini yüreğimizden almaya hiç kimsenin gücü yetmez ve yetmeyecek. Anıtımız hem yerine çok yakıştı hem de Cumhuriyet’in meskeni olan Çankaya’ya çok yakıştı” dedi.  

                                                                  

YENİ BELEDİYE BİNASI MÜJDESİ

Anıtın yapıldığı alana yeni periyotta Belediye Binası yapacaklarının muştusunu veren Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Başkanlık binamızın temelini önümüzdeki periyot atacağız fakat Anıtı’nın açılışı bugün yapıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Birçok 100 yıllara diyorum. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Zabıta Teşkilatı 197 Yaşında

İlgili Yazılar