DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19140081.25003%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Cumhuriyetimizin 100.yılında, Koton Cumhuriyet Gönüllüleri İzmir’in Kurtuluşu’nun yıldönümünde İzmir’deydi!
  • Haberm
  • Gündem
  • Cumhuriyetimizin 100.yılında, Koton Cumhuriyet Gönüllüleri İzmir’in Kurtuluşu’nun yıldönümünde İzmir’deydi!

Cumhuriyetimizin 100.yılında, Koton Cumhuriyet Gönüllüleri İzmir’in Kurtuluşu’nun yıldönümünde İzmir’deydi!

ABONE OL
10 Eylül 2023 12:36
Cumhuriyetimizin 100.yılında, Koton Cumhuriyet Gönüllüleri İzmir’in Kurtuluşu’nun yıldönümünde İzmir’deydi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koton, Cumhuriyetimizin 100.yılını geniş bir aktiflik programıyla kutlamaya devam ediyor. Selanik’te Atatürk Evi’yle başlayan Koton 100.yıl aylık ziyaret programı Eylül ayında İzmir ziyareti ile devam etti. 

Türkiye’nin önder moda markası Koton, Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet kıymetlerine sahip çıkıyor ve Cumhuriyetimizin 100.yılını, yıl uzunluğu planladığı manalı etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Koton, 100.yıl aktiflikleri kapsamında, yıl boyunca her ay Cumhuriyetimizin kilometre taşı olan bölgelere ziyaretler gerçekleştiriyor. Ayrıyeten 100. Yıla özel Cumhuriyet Kırmızısı Koleksiyonu mağazalarında yer alırken, Koton Cumhuriyet Korosu 29 Ekim’e hazırlanıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 35. yaşını da kutlamanın heyecanını yaşayan Koton, CEO Dr. A. Bülent Sabuncu’nun önderliğinde, istekli Koton çalışanlarından oluşan 100.yıl Komitesi ile Cumhuriyetimizin 100.yılını dalga dalga yayacak ve yaşatacak yıla yayılmış özel etkinlikler planı hazırladı. Cumhuriyet bedellerini yaşamaya ve yaşatmaya kelam vermiş bir marka olan Koton, ziyaretlere İdare Şurası Lideri Yılmaz Yılmaz, İdare Şurası Üyesi Gülden Yılmaz ve Koton çalışanları Selanik’te Atatürk Konutu ile başladı. Ülkemizde gibisi yapılmamış bir rota ile Cumhuriyetin izleri adım adım takip ediliyor. Koton gönüllüleri Şubat ayında iktisat Kongresi yıldönümünde İzmir’e, Mart ayında Çanakkale’ye, Nisan ayında meclisimizin açılış yıldönümünde Ankara’ya birinci meclise, Mayıs ayında Samsun’a, Haziran ayında Amasya genelgesi yıldönümünde Amasya’ya, Temmuz ayında Erzurum’a, Ağustos ayında Afyon Kocatepe ve Sivas’ı ziyaret etti. Son olarak İzmir’in Yunan işgalinden kurtarıldığı ve Türk egemenliğine geri dönüşünün yıldönümü için İzmir’deydi.

İzmir ziyareti, Koton Yönetin Şurası Lideri Yılmaz Yılmaz, Koton İdare Heyeti Üyesi Gülden Yılmaz’ın konut sahipliğinde, Koton çalışanları ve basın mensuplarının iştirakiyle Zübeyde Hanım Anıt Mezarı ziyaretiyle başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına Çelenk merasimini akabinde Atatürk Müzesi ziyaret edildi. Bu noktadan Uşakizade Köşkü’ne geçen heyet, son olarak Koton Cumhuriyet Koleksiyonun da yer aldığı Koton mağazası ziyaretiyle günü tamamladı.    

 

“Cumhuriyet ruhunu ebediyen yaşatmaya kelam veriyoruz”

Koton İdare Konseyi Üyesi Gülden Yılmaz ziyaretlerle ilgili hislerini şu sözlerle lisana getirdi: “Atamıza, kurucu kıymetlerimize olan bağlılığımız ve minnetimiz Koton’un kökeninde, kuruluşunda var. Ocak ayında yayınladığımız 100.yıl Manifestomuz da, Cumhuriyetimizin 100.yılına özel hazırladığımız logomuz da bu güçlü bağın bir kesimi. Cumhuriyetten Öğrendiklerimiz üzerinde yükseldiğimiz bir marka olarak, bugün İzmir’de Ceddimizi tekrar anacak, hürmetimizi, minnetimizi bir defa daha söz edeceğiz. Türk halkının vatan topraklarını korumak ve işgalcilere karşı direnmek için “cesaretle” gayret ettiği, ulusal gayret ruhunu ve bağımsızlık sevdasını güçlendiren İzmir’in kurtuluşunun 101. Yıl dönümünde “cesaret”in getirdiği zafer hissini yine yaşadık. Atatürk, bizi laik, uygar bir devlet düzeyine çıkardı, bayanlarımızın uygarlaştığı bir toplum yarattı. Cumhuriyetimizin getirdikleriyle başarılı bir moda markası yaratmayı başardık. Dünyada pek çok ülkede varız, 60 ülkeye ulaşıyoruz, 30 ülkede mağazalarımız var. Cumhuriyet bedellerini hem kendimiz bir kere daha hatırlayalım hem çalışanlarımıza ve müşterilerimize anlatalım istiyoruz. Nesiller, yeni genç kuşak bunu bir defa daha anlasın, öğrensin diye 100. yıl kutlamalarını çok önemsiyoruz. Cumhuriyet ruhunu sürekli yaşatmaya kelam veriyoruz.”

 

“Cumhuriyet kıymetlerini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

Koton İdare Şurası Lideri Yılmaz Yılmaz ise İzmir ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 100. yılında, ülkemizin temel bedellerine ve Cumhuriyetimize olan derin bağlılığımızı büyük bir coşku ve kararlılıkla kutluyoruz. Bu özel yılın manasını ve değerini vurgulamak için başlattığımız etkinlikler ve ziyaretler, Cumhuriyetimizin kuruluşuna ve gelişimine olan hürmetimizi ve minnetimizi tabir etmekte. Ceddimizin kurduğu laik, uygar bir devlet ve eşitlikçi bir toplum için gösterdiği yürek, Türk milletinin vatan topraklarını muhafaza ve bağımsızlık uğraşı verme azmiyle özdeşleşmiştir. İzmir’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde, bu hamasetin getirdiği zafer hissini bir defa daha yaşadık. 9 Eylül 1922 yalnızca İzmir’in değil, ülkemizin de kurtuluşunu ve çağdaş bir cumhuriyete giden yolun sembolüdür. Bu dev miras, başta gençler olarak hepimizin sorumluluğundadır. Biz de Koton Ailesi olarak bu sorumluluk anlayışıyla Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarını büyük bir kıymet ile karşılıyoruz. Her bir aktiflik, her bir ziyaret, bu sözümüzün bir göstergesi ve bir hatırlatıcısıdır. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar gelişen Türkiye’ye olan katkımızı sürdürme kararlılığımızı yinelemek istiyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türkiye’nin moda alanındaki önder markası olarak, bu değerli periyodu manayla ve minnetle kutlayarak, Cumhuriyet kıymetlerini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

Koton 100. Yıl Ziyaretleri, Cumhuriyeti’mizin kuruluşunun ve bağımsızlığımızın ilan edildiği, milletimizin bağımsızlık çabasının zaferle sonuçlandığı 29 Ekim yıldönümü için 17 Ekim’de yapılacak Ankara ziyaretiyle devam edecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.