Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Çukurova’da kreş başvuruları başladı

Çukurova’da kreş başvuruları başladı

admin admin -
158 0

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri için müracaatlar başladı. Bu yıl kreşlere 2019 yılının 9, 10, 11 ve 12 ayı dolduranlar ile 2020 yılı doğumlulardan 36 ayı dolduran çocuklar kabul edilecek. Başvurusu sayısının kontenjanın üzerinde olması halinde geçen yıllarda olduğu üzere noter huzurunda kura çekimi yapılacak.

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Semt Kreşleri için müracaatlar 19 Haziran tarihinde başladı. Müracaatlar 30 Temmuz tarihine kadar kabul edilecek. Yeni periyot 4 Eylül’de başlayacak. Bu yıl kreşlere 2019 yılının 9, 10, 11 ve 12 ayı dolduranlar ile 2020 yılı doğumlulardan 36 ayı dolduran çocuklar kabul edilecek. Başvurusu sayısının kontenjanın üzerinde olması halinde geçen yıllarda olduğu üzere noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Kreş müracaatları www.cukurova.bel.tr/kres adresinden online olarak yapılabilecek.

Çukurova Belediye Lideri Soner Çetin, şimdiye kadar 8 semt kreşi açtıklarını, 9’uncu kreşinde bitmek üzere olduğunu belirterek, “Halkımız kreşlerimize büyük ilgi gösteriyor. Yeni kreşler açmayı sürdüreceğiz. Müracaat sayısı kontenjanımızın üzerinde olduğu için kimseye haksızlık yapmamak ismine kabul edeceğimiz öğrencileri noter huzurunda kura çekerek belirleyeceğiz” dedi.

Gülen Yüzler Semt Kreşlerinin hem üst seviye eğitim verdiğini hem de fiyatının sembolik olduğunu kaydeden Lider Soner Çetin, “Halkımız verdiğimiz kreş hizmetinden çok şad. Misyona gelir gelmez kreşler yapmaya başladık ve sayısı 9’a ulaştık. Bu sayıyı daha artıracağız. Zira bayan istihdamının önündeki en büyük mahzur çocuklarını itimatla emanet edebilecekleri bir yer bulmaktır” halinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, “Ağaç yaşken eğilir” sözünü kullanarak, “Kreşlerimizde çocuklara daha küçük yaşta Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi aşılıyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımıza İstiklal Marşımızı ve Atatürk’ün gençliğe hitabesini öğretiyor. Bu çocuklar ülkemizin geleceği” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmirliler afet durumlarında mesajla bilgilendirilecek

İlgili Yazılar