DOLAR 32,8100 0%
EURO 35,2773 -0.01%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 2178653-0.20332%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Coca-Cola’nın Dijital Servis Merkezi İstanbul’dan 25 Ülkeye Hizmet Verecek
  • Haberm
  • Gündem
  • Coca-Cola’nın Dijital Servis Merkezi İstanbul’dan 25 Ülkeye Hizmet Verecek

Coca-Cola’nın Dijital Servis Merkezi İstanbul’dan 25 Ülkeye Hizmet Verecek

ABONE OL
15 Eylül 2023 22:36
Coca-Cola’nın Dijital Servis Merkezi İstanbul’dan 25 Ülkeye Hizmet Verecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Birimi’nin Dijital Servis Merkezi İstanbul’da açıldı. Türkiye’yi de kapsayan geniş bir coğrafyaya yönelik hizmetler sunacak olan merkezin açılışı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır ile Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Sayın Burak Dağlıoğlu’nun yer aldığı merasimle gerçekleşti. Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Ünitesi Lideri Sedef Salıngan Şahin’in konut sahipliğinde gerçekleşen merasime Coca-Cola İçecek CEO’su Karim Yahi de katıldı.

 

Merkez, Coca-Cola’nın 9 farklı Operasyon Grubu’nda oluşturulması planlanan emsal üniteler ortasında birinci faaliyete geçenlerden biri olma özelliği taşıyor. Dijital Servis Merkezi’nde, dijital kabiliyet gelişimini ve dijital dönüşümü hızlandırmak, pazarlama, strateji ve finans üzere hususlarda bilgiye süratli ve otomatik erişimi teknoloji uygulamalarıyla sağlamak ve bilgi tahlili uygulamaları ile iş verimliliğini arttırmak üzere hizmet verilecek. Dijital Servis Merkezi’nin 13’ü Türk olan 20 kişilik grubunun yüzde 60’ı bayan çalışanlardan oluşuyor.

 

Süreçler dijital dönüşümle ivme kazanıyor

Coca-Cola’nın 25 ülkeden oluşan Avrasya ve Ortadoğu Operasyon Birimi’ne hizmet verecek Dijital Servis Merkezi’nde, bölgesel ve küresel çaptaki, orta ve uzun vadeli iş planlarına uygun dijital tahliller ve uygulamalarla iş ünitelerine dayanak olunacak. Merkezde tüketiciye ulaşan kampanya ve sadakat programlarını içeren dijital pazarlama uygulamaları ve Coca-Cola’nın şişeleyici ortaklarıyla birlikte yürütülen ortak dijital dönüşüm projeleri de başta olmak üzere; bilgiye süratli ve otomatik erişimini sağlayan, iş verimliliğini artıran, karar ve aksiyon süreçlerini hızlandıran uygulamaların geliştirilmesine de öncelik verilecek. 

 

“Ülkemizi global bir teknoloji üssüne dönüştüreceğiz”

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih Kacır, Coca-Cola Dijital Servis Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ülkemizde endüstrinin dijital dönüşümünü yerli ve ulusal tahlillerimiz ile gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Teknoloji Odaklı Sanayi Atağı Programı’nın dijital dönüşüm daveti kapsamında 36 projeyi destekliyoruz. Dijital Dönüşüm Takviye Programı’nı yıl sonunda devreye alacağız. Bu alandaki yatırımları, teşvik sistemi kapsamında öncelikli yatırımlar olarak destekleyeceğiz. Türkiye’nin Dijital Avrupa Programı’na iştiraki için imzaları attık. Bu program ile dijital altyapıların kurulumunu hızlandıracak, dijital maharetlerin artırılmasına odaklanacağız. Endüstrimizin dijital dönüşümünü gerçekleştirecek ve ülkemizi global bir teknoloji üssüne dönüştüreceğiz.”

Türkiye’nin 1964’ten bu yana Coca-Cola’nın bölgesel ve stratejik idare üslerinden biri olduğuna dikkat çeken Mehmet Fatih Kacır, “Dijital dönüşüm seyahatinde ülkemizin global rekabet gücünü artıracak, Ulusal Teknoloji Atılımı vizyonuyla gerçekleştirdiğimiz atılımlara katkı sağlayacak, Coca-Cola Dijital Servisler Merkezi’ne başka bir ehemmiyet atfediyoruz. Bu merkezin, dijital dönüşümde bir muvaffakiyet örneği teşkil edeceğine inanıyoruz” diye konuştu. 

 

“Başta Coca-Cola olmak üzere tüm memleketler arası yatırımcılarla çalışmaya devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Burak Dağlıoğlu ise açılışta şu sözleri kullandı: “Türkiye, yatırımcıları için derin, nitelikli ve rekabetçi bir yetenek havuzu sağlayan; Avrupa, Asya ve Afrika’nın kesiştiği noktada global pazarlara erişim imkânı sunan bir ülkedir. Ülkemiz hızla dijitalleşirken, teknolojik gelişim ve dönüşüm yetkinliklerimiz süratle artmakta, memleketler arası şirketlerin inovasyon, bilişim ve dijitalleşme faaliyetleri için bölgesel bir merkez haline gelmektedir. Bugün açılışı gerçekleşen, 25 ülkeye hizmet verecek Dijital Servis Merkezi yatırımının da Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’yi ‘bölgesel merkez haline getirme’ vizyonuyla tıpkı doğrultuda olduğunu görmekteyiz. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında açıklanan bu değerli yatırım vesilesiyle Coca-Cola ailesini tebrik ediyoruz. Türkiye Yüzyılı’nı yatırım yüzyılı yapmak için başta Coca-Cola olmak üzere tüm milletlerarası yatırımcılarla çalışmaya devam edeceğiz.”

 

“Merkezin İstanbul’da olması sürpriz değil”

Türkiye’nin yerelden dünyaya açılan dijital start up’larının yanı sıra; web ve taşınabilir tabanlı teknolojileri süratle geliştirip kullanabilen nüfusu ile dünya çapında değerli bir lokasyon olduğunu belirten Coca-Cola Avrasya ve Orta Doğu Operasyon Ünitesi Lideri Sedef Salıngan Şahin görüşlerini şu sözlerle lisana getirdi: “Türkiye, son yıllarda dijital ticaret, oyun, finans teknolojileri üzere alanlarda memleketler arası başarılı start up’larla da teknoloji manasında üretken ve ürettiklerini ihraç edebilen bir seviyede olduğunu tekraren kanıtladı. İstanbul’un, Coca-Cola için de, teknoloji ve dijital dönüşüm konusunda ehil ve uzman insan gücünün olduğu bir lokasyon olarak belirlenmiş olması bu çerçevede başarılı bir örnek olacağı için çok memnunuz. İstanbul’daki Dijital Servis Merkezi dijital kabiliyet gelişimini ve dijital dönüşümü hızlandırmak, pazarlama, strateji ve finans üzere mevzularda bilgiye süratli ve otomatik erişimi teknoloji uygulamalarıyla sağlamak, bilgi analitik ve iç görü tahlili ile iş verimliliğini arttırmak üzere hizmet verecek. Gayemiz Türkiye’yi bölgenin dijital dönüşüm üssü haline getirmek. Merkezimizin bu amaç doğrultusunda yenilikçi birçok çalışmaya imza atacağına ve bu alanda örnek olacağına gönülden inanıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.