DOLAR 32,2643 0.1%
EURO 34,9135 0.18%
ALTIN 2.425,750,19
BITCOIN 2180271-1.05139%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor
  • Haberm
  • Gündem
  • Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor

Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor

ABONE OL
1 Kasım 2023 02:49
Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
Canon, etiket baskı portföyünü LabelStream LS2000 ile genişletiyor

Görüntüleme teknolojileri başkanı Canon, 19-20 Ekim tarihinde Expo’da endüstriyel ölçekte etiket baskısı için tasarlanan makinesi Canon LabelStream LS2000’in ön gösterimini gerçekleştirdi. Canon’un birinci su bazlı mürekkep püskürtmeli etiket baskı makinesi olan bu eser, besin güvenliği standartlarına uyacak formda tasarlandı. Mürekkep setiyle kağıt ve sinema dahil kendinden yapışkanlı yüzeylere CMYK ve beyaz baskı yapabiliyor.  

Su bazlı mürekkep püskürtme teknolojisi ile geliştirilen LabelStream LS2000, etiket dönüştürücüleri için muteber, verimli ve esnek tahlil sağlıyor. Rakiplerinin yanı sıra eser yelpazesindeki artışa, ambalaj yeniliklerine ve daima değişen tedarik zincirinin zorluklarına süratle cevap üretme gereksinimine cevap vermesiyle öne çıkıyor. 

Yeni baskı ucu teknolojisi ile emniyetli ve yüksek kalitede etiket üretimi

LabelStream LS2000 azamî 340 mm baskı genişliği, 40 m/dk’ya kadar baskı, CMYK ve beyaz rengi ile mürekkep püskürtmeli etiket basabiliyor. Yeni 2.400 x 1.200 dpi baskı ucu, mürekkebin tüm püskürtme uçlarına yanlışsız bir akış yolu izleyerek ulaşmasını sağlıyor. Bu sayede tıkanma nedeniyle oluşan püskürtme ucu arızasını en aza indirerek kullanım ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor. Ayrıyeten sağlam ve istikrarlı üretim için baskı ucu bakımı, kalite denetimi renk ölçümü ve ayarı bulunuyor. Ünitenin dijital ön yüzü, kullanım kolaylığı ve operasyonel verimliliğinden sağlam bir iş akışı entegrasyonu sunuyor.

Gıda güvenliği uyumluluğu için tasarlanmış yenilikçi mürekkep teknolojisi ile uygulama esnekliği LabelStream LS2000’de kullanılan yeni mürekkepler, Canon’un yeni baskı ucu için özel olarak geliştirdiği yüksek yoğunluklu ve su bazlı polimerlerden oluşuyor. Yüksek doygunlukta pigmentler içeren ve geniş bir renk gamı üreten mürekkepler, ışığın materyal üzerinde saçılmasını değerli ölçüde azaltarak çok ince bir katman oluşturuyor ve harika renk üretimi sağlıyor. Standart olarak gelen beyaz mürekkep, şeffaf sinema ve öbür medyalar üzerine baskı yapılmasına imkan tanıyor. Ayrıyeten canlı ve net renkli baskı için öteki mürekkeplerde astar olarak kullanılabilen yüksek matlık derecesine sahip beyaz baskısı üretiyor.

Birçok farklı yüzeyde süratli etiket üretimi

Kişisel bakımdan mesken eserlerine kadar pek çok besin ambalajının ve öbür günlük kullanım eserlerinin dış yüzeylerindeki etiketlerin ekseriyetle küçük partiler halinde ve süratli teslimat müddetleriyle üretilmesi gerekiyor. 40 m/dk’ya varan baskı suratlarıyla LabelStream LS2000, yeni etiket baskı makinesi, kaplamalı kâğıttan sentetik kağıda ve düşük ısıya güçlü sinemalara kadar farklı gereçleri esnek bir formda işleyebilecek ve farklı etiket uygulamaları sunuyor. Baskıdaki ince mürekkep katmanı dokunulduğunda neredeyse algılanmıyor. Böylelikle dizaynların dokulu medya da dahil olmak üzere, basılan materyallerin orjinal görünümlerini ve hislerini muhafazalarını sağlıyor.

Canon Europe, Üretim Baskılama Ünitesi Avrupa Planlama, Pazarlama ve İnovasyon Kıdemli Yöneticisi Jennifer Kolloczek: “Etiketlere olan talep artmaya devam ederken, etiket dönüştürücüler daha düşük hacimli ve talep üzerine yüksek kaliteli etiket üretimi üzere zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu durum da dijital baskı teknolojisinin benimsenmesini hızlandırıyor. Birinci su bazlı mürekkep püskürtmeli etiket baskı makinemiz olan LabelStream LS2000, etiket dönüştürücülere müşterilerinin taleplerini karşılamak için gereken muteber verimliliği ve suratı sunuyor. Çok taraflılığı ve besin güvenliği uyumluluğu sayesinde kullanıcıların tekliflerini çeşitlendirmelerine imkan sağlıyor.” diyerek niyetlerini lisana getirdi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.