Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Canik’te Bayram Hazırlıkları Son Sürat

Canik’te Bayram Hazırlıkları Son Sürat

admin admin -
152 0

Canik Belediyesi, ilçede Kurban Bayramı hazırlıklarını ağır bir biçimde sürdürüyor.

Canik Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ilçede çalışmalarına orta vermeden devam ediyor. Canik Belediyesi veteriner tabipleri vatandaşların inançlı bir biçimde kurbanlık hayvan alışverişi yapabilmesi ismine Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda kontrollerini aralıksız sürdürürken, Canik Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü takımları ise Canik’in tüm cadde ve sokaklarında hummalı bir halde bayram paklığı çalışmalarına devam ediyor.

 

Vatandaşlar İçin Sıkı Kontrol

Vatandaşların inançlı bir biçimde kurbanlık hayvan alışverişi yapabilmeleri için Canik’te ağır bir formda kontroller sürüyor. Karadeniz Bölgesi’nde örnek bir yapıya ve hizmet alanına sahip olan Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nda, Canik Belediyesi veteriner doktorları satışta olan tüm kurbanlık hayvanları tek tek denetliyor. Küpesiz ve pasaportsuz kurbanlık hayvan satışına müsaade verilmediği Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı’nın güvenliği ise Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü grupları tarafından 7 gün 24 saat sağlanıyor.

 

Tertemiz Bir Canik için Sahadalar

İlçe halkının sağlıklı ve inançlı bir Kurban Bayramı süreci geçirmesi için Canik Belediyesi tarafından ilçede adeta seferberlik ilan edildi. Canik Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü grupları vatandaşların hijyenik ortamlarda Kurban Bayramı’nı gönül rahatlığıyla geçirebilmesi için ilçe genelinde bulunan tüm cadde, sokak ve park alanlarını itinayla temizliyor. Yıkama, yabani ot biçme ve mıntıka paklığı çalışmalarını titizlikle sürdüren takımlar, ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerinin bakım ve tamiratlarını da gerçekleştiriyor.  İlçenin dört bir yanında bayram paklığı çalışmalarına devam eden takımlar, bayram müddetince çalışmalarına aralıksız devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Karakayalı'dan Bayram mesajı

İlgili Yazılar