Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Çalık sınava saniyeler kala genç adayın yardımına koştu

Çalık sınava saniyeler kala genç adayın yardımına koştu

admin admin -
165 0

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, Yükseköğretim Kurumu Sınavı’na giren öğrencileri yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu. YKS öncesi okulları ziyaret eden Lider Çalık, saniyeler kala imtihana yetişen ve eksik evrakı bulunan Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Genç adayın giriş dokümanını süratlice çıkartabilmesi için takım arkadaşlarını görevlendiren Çalık, kendisine okulun kapısına kadar da eşlik etti.

 

Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, Yükseköğretim Kurumu İmtihanı öncesi ilçedeki okulları ziyaret ederek öğrenciler ve ailelerinin heyecanını paylaştı. Adaylara muvaffakiyetler dileyen Lider Çalık, saniyeler kala imtihana yetişmeye çalışan ve eksik dokümanı bulunan Havva Büyükgökçay’ın yardımına koştu. Giriş dokümanını süratlice çıkartabilmesi için takım arkadaşlarını görevlendiren Çalık, genç adaya okulun kapısına kadar da eşlik etti. Çalık, imtihana yalnız gelen Büyükgökçay’ın cüzdan, yüzük ve kolye üzere şahsî eşyalarını şahsen alarak okul sorumlusuna teslim etti. Kendisinin de büyük heyecan yaşadığını söz eden Çalık, “Sınava giriş öncesi eksik evrakı bulunan kızımızı kapıların kapanmasına birkaç saniye kala imtihana çok şükür yetiştirdik. Yolu açık olsun” dedi.  

 

“Kendisinin şahsen bana yardımcı olması çok hoş bir jestti”

 

Yardımlarından ötürü Lider Çalık’a teşekkür eden Havva Büyükgökçay, “Sabah araçla geldim ve birkaç sokak ileriye park etmek zorunda kaldım. İmtihana birinci sefer giriyorum. Telefonuma giriş evrakımın ekran manzarasını almıştım. Birkaç dakika kala koşa koşa çıktısını almaya gittim. Beylikdüzü Belediye Lideri sağ olsun bir araç yolladı ve beni son dakika yetiştirdi. Hatta içeri girerken yüzük ve cüzdan üzere şahsî eşyalarımı Liderimize teslim ettim. Kendisinin şahsen bana yardımcı olması çok hoş bir jestti. Çok memnun oldum, teşekkür ediyorum. İnşallah güzel sonuçlar alırız” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  En iyiler EÜ İletişim ve Turizm Fakültelerini tercih etti

İlgili Yazılar