Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir’den 2 büyük spor organizasyonu

Büyükşehir’den 2 büyük spor organizasyonu

admin admin -
136 0

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde judoda Olimpiyat Şampiyonu Hüseyin Özkan onuruna düzenlenecek olan 3. Milletlerarası Judo Şampiyonası ile yelkende de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3. Yelken Trofesi yarışları gerçekleştirilecek. Milletlerarası ve ulusal çapta büyük değer arz eden karşılaşmalara tüm vatandaşların davetli olduğu belirtildi.

TÜM VATANDAŞLAR DAVETLİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından Olimpiyat Şampiyonu Hüseyin Özkan 3. Memleketler arası Judo Şampiyonası 12-14 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’ndaki karşılaşmalarda judokalar şampiyonluk gayreti verecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 3. Yelken Trofesi yarışları ise 13-16 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Sekapark Uçurtma Zirvesi Sahili’nde yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile ilgili federasyonların işbirliğinde gerçekleşecek spor tertiplerinin fiyatsız olarak izlenebileceği ve tüm vatandaşların davetli olduğu kaydedildi.

BİNİN ÜZERİNDE ATLET KOCAELİ’YE AKIN EDECEK
Olimpiyat Şampiyonu Hüseyin Özkan 3. Milletlerarası Judo Şampiyonası Memleketler arası Judo Şampiyonası’na Minikler, Yıldızlar ve Ümitler kategorilerinde yapılacak karşılaşmalara milletlerarası ile ülke genelinden binin üzerinde atletin iştiraki bekleniyor. 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü tertibin açılış seremonisi yapılırken, karşılaşmalar 14 Temmuz 2023 Cuma günü ise sona erecek.

 KÖRFEZİ YELKENLER RENKLENDİRECEK

Sporun başşehri olma amacıyla milletlerarası, ulusal ve lokal spor aktifliklerine takviye veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile 13-16 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Sekapark Uçurtma Doruğu Sahili’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yelken Trofesi yarış tertibi yapılacak. 150 civarında atletin katılacağı yarışlarda Türkiye’nin en düzgün grupları ve atletleri belirlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İnegöl'de Kurtuluş Coşkusu Yaşandı

İlgili Yazılar