Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Buca’da tam gaz Fen İşleri mesaisi

Buca’da tam gaz Fen İşleri mesaisi

admin admin -
149 0

BUCALILARIN daha sistemli bir kentte yaşayabilmeleri ismine fen işleri çalışmalarına tam gaz devam eden Buca Belediyesi, son 6 ayda 55 bin metrekare serme asfalt, 49 bin metrekare asfalt yama süreci, 17 bin metrekare kilit parke döşemesi gerçekleştirdi. Lider Erhan Kılıç, “Buca sokaklarını güzelleştirmek üzere aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarımızı muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilerletmeye devam ediyoruz” dedi.

Kent estetiğini göz önüne alarak projeler üreten Buca Belediyesi, ilçenin tüm mahallelerinde çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı takımlar, gereksinim duyulan tüm noktaları tek tek belirleyerek, çalışma takvimini ilerletiyor. Bu kapsamda 2023 yılının ocak ayından itibaren Buca genelinde,  55 bin metrekare serme asfalt çalışması, 49 bin metrekare asfalt yama çalışması yapan takımlar, bin 100 metretül 50’lik bordür, 2 bin 800 metretül 75’lik bordür, 17 bin metrekare ise kilit parke döşemesi gerçekleştirdi.

NEREDE NE YAPILDI?

Yapılan çalışmalar çerçevesinde, Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki bir kilometrelik 694 sokak baştan aşağı yeniledi. Yaylacık Mahallesi’ndeki 1100 metrelik Muvaffakiyet Caddesi’ne asfalt serimi yapılarak caddeye yeni bir çehre kazandırıldı. İzkent’te 1311 sokakta 600 metre uzunluğunda serme asfalt çalışması gerçekleşti. Atatürk Mahallesi’nde yer alan 550 metre uzunluğundaki Metin Göktepe Caddesi ve Buca Cezaevi’nin kaldırılması ile Menderes Caddesi’ne alternatif olan ve gidiş geliş 600 metre uzunluğundaki Adnan Kahveci Caddesi’ne de serme asfalt çalışması yapıldı. Ayrıyeten, 15 orta sokakta asfalt serme çalışması gerçekleştirildi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç, Fen İşleri Müdürlüğü takımlarının ilçe genelinde büyük bir özveriyle çalışma yürüttüklerini belirterek, “Buca sokaklarını düzgünleştirmek üzere aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarımızı muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilerletmeye devam ediyoruz. Yarının Buca’sı için daha birçok çalışmayı hayata geçireceğiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir'den Kış Öncesi Sulama Kanalı Temizliği

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar