Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Boyner Grup Gönüllüleri Mor Yerleşkeler’de Çocuklarla Bir Araya Geldi

Boyner Grup Gönüllüleri Mor Yerleşkeler’de Çocuklarla Bir Araya Geldi

admin admin -
151 0

6 Şubat‘ta yaşanan sarsıntı sonrasında bölgenin gereksinimlerine uzun soluklu ve kalıcı tahlil sunmak için harekete geçen ve Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu’nun Mor Yerleşke projesine dayanak olan Boyner Küme, bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor. Proje kapsamında  14 Yerleşke’nin hayata geçirilmesi misyonunu üstlenen Boyner Küme, Kurban Bayramı öncesinde Boyner Küme Gönüllüleri ile Hatay’da bulunan Mor Yerleşkelerin bulunduğu çadır kentlerdeki çocuklara yönelik özel etkinlikler gerçekleştirdi.

Deprem sonrası acil yardımların akabinde bölgenin kalkınması için uzun periyotlu projelere muhtaçlık olduğu tespitiyle yola çıkan Boyner Küme, bölgedeki bayan, çocuk ve yaşı nedeniyle bakıma gereksinim duyan bireylere takviye olmak için katıldığı Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu’nun (TKDF) Mor Yerleşke projesindeki çalışmalarını büyütüyor.

Proje ile sarsıntı bölgesindeki kırılgan kümelerin şartlarını güzelleştirmeyi ve psikososyal açıdan takviye olmayı hedeflediklerini söyleyen Boyner Küme & Boyner Büyük Mağazacılık Kurumsal İrtibat Yöneticisi Oya Uzun, “Toplamda 30 yerleşkeden oluşan projeye Boyner Küme olarak 14 Mor Yerleşke ile takviye verdik.  Şu ana kadar Kahramanmaraş ve Adıyaman ve Hatay’da toplam 7 yerleşke hizmete başladı. Devam eden süreçte sarsıntı bölgesinden ağır göç alan Mersin, Antalya ve Ankara’da yerleşkeler hayata geçecek. Bu çalışmalarla kırılgan kümelerde yer alan 3 binden fazla  depremzedenin gereksinimine takviye olunacak, hayat şartlarının uygunlaştırılması ve psikososyal açıdan iyileşmelerine katkı sunulacak. Yerleşkeler bölgede en az bir yıl kalacak” açıklamasında bulundu.  

Türkiye Bayan Dernekleri Fedarasyonu Lideri Canan Güllü, “Türkiye Bayan Dernekleri Federasyonu olarak afet bölgesi ve sarsıntıdan göç alan bölgelerdeki bayanların, çocukların, ve yaşlıların en temel muhtaçlıklarının sağlanabilmesine takviye olabilmek için sarsıntı felaketinin çabucak akabinde ‘Mor Yerleşke’ projesini hayata geçirdik. Projede önceliğimiz bayanlar ve çocuklar için şiddetten arındırılmış psiko-sosyal açıdan inançlı alanlar yaratmak oldu. Ne keyifli ki, zelzelenin çabucak akabinde hayata geçirdiğimiz projemize Boyner Grup’un akabinde takviye olan birçok kurum oldu. Boyner Grup’un desteklediği 14 yerleşke ve başka paydaşlarımızın da dayanaklarıyla toplamda 30 yerleşkeye ulaştık.  Projemiz kapsamında sağladığımız hizmetler dışında Boyner Grup’un gönüllüleriyle alanda olmasını ve çocuklara yönelik aktivitelerini çok değerli buluyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Karşıyaka Belediyesi'ne bir ödül daha

“Bayramı Hatay’da sarsıntıdan etkilenen çocuklarla birlikte kutladık.”

Boyner Grup’un yerleşkelerde toplumsal faaliyetler yürüttüğüne de değinen  Oya Uzun,  “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Boyner Küme Gönüllüleri ile Kahramanmaraş ve Adıyaman’daki Mor Yerleşkelerimizin bulunduğu çadır kentlerde yaşayan çocuklara ve annelerine yönelik, alanında uzman eğitmenler eşliğinde çocuk atölyeleri gerçekleştirdik. Artık de Kurban Bayramı öncesinde tekrar Boyner Küme Gönüllülerimiz ve eğitmenlerimizle Hatay’daki iki Mor Yerleşkemizde bulunan çocuklarla bir ortaya geldik. Çocuklarla birlikte yaratıcı atölyeler ve aktiviteler gerçekleştirdiğimiz çok keyifli bir gün oldu. Önümüzdeki süreçte Boyner Küme Gönüllülerimizle hem Mor Yerleşkelerimiz de hem de sarsıntı bölgelerinde emsal projeler gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar