Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Bornova’nın gururu Bekir Osmanoğlu

Bornova’nın gururu Bekir Osmanoğlu

admin admin -
151 0

Bornova Belediyesi’nin pek çok branşta yetiştirdiği atletlerin elde ettiği başarılara bir yenisi daha eklendi. Spor okullarından yetişen ulusal taekwonducu Bekir Osmanoğlu, Karaman’da düzenlenen Türkiye Gençler Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Bornova Belediyespor Kulübü atletlerinden Bekir Osmanoğlu Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından 17-22 Haziran tarihleri ortasında Karaman’da düzenlenen Adil Türk & Cemal Toman Gençler Gençler Türkiye Şampiyonası’da Türkiye ikincisi oldu. Bornova Belediyesi’nin spor okullarında yetişen başarılı atletin gümüş madalyayı boynuna taktığı 51 kilo kategorisinde 151 atlet uğraş etti. Bayanlar ve erkekler kategorisinde tertibe katılan toplam sportmen sayısı ise 3 bin 500 oldu. Bornova Belediyesi’nin ulusal sportmeni Bekir Osmanoğlu, Taekwondo Ulusal Grubu ile 6-9 Temmuz 2023 tarihleri ortasında Ankara’da yapılacak olan Milletlerarası Turkish Open Taekwondo Turnuvası’nda de ülkemizi temsil edecek.

 

Başkan İduğ: Gururlu ve mutluyuz

Başarılı sporcuyu ve antrenörleri Mustafa Hepsert ile Abdurrahman Erkek’i kutlayan Bornova Belediye Lideri Dr. Mustafa İduğ, öncelikle çocuklar, gençler ve bayanlar olmak üzere daha fazla Bornovalı’ya, daha düzgün kaidelerde spor yapma imkanı sunmayı amaçladıklarını söyledi.  Bu maksat doğrultusunda yeni spor tesisleri açıp mevcut olanları yenilediklerini belirten İduğ, “Elde edilen muvaffakiyetler bize başka bir gurur ve memnunluk veriyor. Zira yaptığımız yatırım ve çalışmaların karşılığını aldığımızı görüyoruz. Bu da bizlerin Bornova’ya hizmet etme yolundaki motivasyonumuzu arttırıyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  AKUT Spor Kulübü Sporcusu Avrupa'da

İlgili Yazılar