Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Biz halkla ve çalışanlarıyla birlikte dimdik ayakta kalmayı başaran bir belediyeyiz”

“Biz halkla ve çalışanlarıyla birlikte dimdik ayakta kalmayı başaran bir belediyeyiz”

admin admin -
154 0

Efes Selçuk Belediye çalışanları bayram öncesinde Lider Filiz Ceritoğlu Sengel ile bir ortaya geldi. Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda gerçekleşen bayramlaşmada kent ve ülke gündemi ile ilgili kıymetlendirme yapan Lider Ceritoğlu Sengel; “Biz dimdik ayakta kalmayı başaran bir belediyeyiz” dedi.

HEP BİRLİKTE ELİMİZDEN GELDİĞİNCE GAYRET ETTİK

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte belediye çalışmalarının hızlandığını belirten Lider Ceritoğlu Sengel, pandemi ve zelzelenin Efes Selçuk Belediyesi’nin kurumsal ve kamusal olarak kendine yeten bir belediye olduğunu ortaya çıkardığını belirterek; “Gördüğümüz bütün fevkalâde durumlardan da kavradığımız o ki belediye sahiden halka en yakın kurum ve o noktada da herkes önemli olarak yaşamış olduğu kentin aslında hem kurtarıcısı hem vatandaşı hem de tıpkı vakitte tahlil üreten iş ortağı. O manada her birinize emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu süreçlerin her birinde yalnızca kendi kentimiz için değil, birebir vakitte öbür kentlerde yaşanmış olan aksiliklerle da daima birlikte elimizden geldiğince uğraş ettik. Bu sürecin bizlere öğrettiği en kıymetli şey, belediye çalışanlarının daima birlikte birçok şeyi başarabileceğidir” dedi.

GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU BİR KERE DAHA ANLADIK

Geliştirilen kurumsal stratejiler ve öngörülerle atılan adımların belediye çalışanları ve halk için değerli bir paha olduğunu söz eden Lider Ceritoğlu Sengel gelinen noktada pandemi, sarsıntı, enflasyon artışına bağlı olarak artan maliyetler karşısında Efes Selçuk Belediyesi’nin güçlü bir belediye olduğunu belirterek; “Güçlü olduğumuzu bir sefer daha anladık. Bahsettiğim bu sorunlara karşın biz dimdik ayakta kalmayı başaran bir belediyeyiz. Pandemi devrinde kısmi çalışma ödeneğinden yararlanmadan, hâlihazırda EYT’nin çıkmasıyla bir arada emekli olan çok çalışanımızın emeklilik tazminatlarını ve ikramiyelerini süratli bir biçimde ödeyerek hakikaten ne kadar güçlü olduğumuza, ne kadar öngörülü hareket ettiğimize bir kere daha sanırım herkes vakıf olmuştur diye düşünüyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Saha çözüm ve kordinasyon merkezi çalışmaları 

SAĞLAM ADIMLARLA, GERÇEK STRATEJİLERLE

Kurumsal çalışmalar hakkında da çalışma arkadaşlarını bilgilendiren Lider Ceritoğlu Sengel uzun yıllardan bu yana satışı planlanan belediye mülklerinin satışının gerçekleştiğini belirterek; “Sağlam adımlarla, hakikat stratejilerle ve gerçek bir yönetişim şekliyle bu hazırlığımızı da yaparak planlarımızı da bunlara nazaran peyderpey yerine getireceğiz. Bundan da sizin de bilginiz olsun istedim. İhalemizi bu hafta içerisinde yaptık. Şimdi daha olağan ki de mutlaklaşması vesaire üzere süreçler gerçekleşecek lakin size de bilginiz olsun istedim” dedi.

İŞÇİSİYLE, KÖYLÜSÜYLE, ESNAFIYLA…

İlerleyen süreçte belediyenin çalışma takvimi hakkında bilgi veren Lider Ceritoğlu Sengel, EYT sebebiyle çalışan sayısının azalması, dönemin ağırlaşması, yeni açılan işletmeler ve halkın taleplerine daha süratli karşılık vermek için çok çalışmaya devam edeceklerini belirterek; “Hep birlikte çalışacağız. Sizler çalışırken bilin ki ben daima yanınızda olacağım. Sizin emeklerinizle bir yere gelecek bu kent. Sizlerin emekleriyle bu bahsettiğimiz zorlukların önüne geçilecek. Sizlerin emekleriyle bir adım daha ilerleyebileceğiz ancak daima birlikte bu işlerin hepsinin üstesinden geleceğiz. Esasen şimdiye kadar da tıpkı formdaydı. Yalnızca bir belediye liderinin değil belediye liderinin grubu olarak kabul edilen çalışma arkadaşlarıyla birlikte almış olduğu yolların sonucudur bunların hepsi. Bundan sonra çalışanıyla, köylüsüyle, esnafıyla, kentin her bir yerinde hepinizin emeklerinin izleri olacak. Daha fazla vitesi arttıracağız. Tahminen biraz daha fazla çalışacağız. Ben biraz daha fazla baş yoracağım. Fakat bilin ki daima birlikte olup daima birlikte de adım atmaya devam edeceğiz” dedi.

Emekli olan çalışanlara halk ve belediye ismine teşekkür eden Lider Ceritoğlu Sengel, KHK’lı ve takımlı çalışanların toplu iş mukavelesinden kaynaklanan maaş farklarının da bir kısmının ödeneceğini belirterek, çalışma arkadaşlarıyla bayramlaştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Üniversiteli dostu büyükşehirler listesinde İzmir zirvede

İlgili Yazılar