Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bir otobüs terminali de Karamürsel’e

Bir otobüs terminali de Karamürsel’e

admin admin -
148 0

Hem trafik yoğunluğunu azaltacak hem de vatandaşların ulaşımını kolaylaştıracak projeleri birer birer hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, terminal binası yatırımlarına devam ediyor. Daha evvel Gölcük’te Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali inşasına başlayan ve burada süratli bir ilerleme kaydeden Büyükşehir artık de Karamürsel Otobüs Terminali projesini hayata geçirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

 

TRAFİK AKIŞI RAHATLAYACAK

Karamürsel’deki mevcut terminalin yetersiz kalması üzerine harekete geçen Büyükşehir, yeni terminal binasını Dereköy Mahallesi’ne inşa edecek. İlçe otobüslerini tek merkezde toplayarak hem ilçenin trafik akışını rahatlatmayı hem de vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan Büyükşehir, Karamürsel terminal binası projesinde dur durak demeden çalışıyor.

 

1.885 M2 ALAN ÜZERİNE İNŞA EDİLİYOR

Karamürsel Terminal binası toplamda bin 885 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Yer ve açık terastan oluşması planlanan tesiste çalışmalar Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı nezaretinde devam ediyor. Temel ampatman betonunu döken gruplar, şuan proje alanında temel demir donatı montajını yapıyor.

 

KALİTE VE KONFOR KAZANDIRACAK

Terminal binasında güvenlik, emanet odası, bekleme salonu, restoran, 2 adet büfe, bebek bakım odası, depo, bay ve bayan mescit, çay ocağı ve 2 adet fast food yeri planlandı. Kentler Ortası otobüsler için 12 adet peronun bulunacağı Karamürsel Terminal binasında ayrıyeten 15 araçlık kırsal terminal araç park noktası,10 adet şehirlerarası yazıhane, 4 adet kırsal yazıhane ve 56 araçlık konuk otopark vatandaşlara hizmet verecek. Karamürsel Terminal Binası tamamlandığında vilayetler ve ilçeler ortası ulaşım ilişkisine kalite ve konfor kazandırılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Demir Hattı Caddesi'nde 850 metrelik yenileme

İlgili Yazılar