Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beylikdüzü Kurban Bayramına hazır

Beylikdüzü Kurban Bayramına hazır

admin admin -
158 0

Beylikdüzü Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi tüm çalışmalarını tamamlayarak kenti bayrama hazırladı. Kabristanların etrafı ve caddelerde paklık çalışmaları yapılırken, her bayram olduğu üzere bu bayram da ilçedeki tüm mezarlıklarda Kuran-ı Kerim okutularak kabirler duasız bırakılmadı. Kurban Bayramı hasebiyle bir bildiri yayımlayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ise vatandaşların bayramını tebrik ederek, “Birlik, beraberlik ve dayanışma hissini en yüksek düzeyde yaşadığımız Kurban Bayramı’nın sıhhat, memnunluk, huzur ve bolluk getirmesini diliyorum” dedi.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olan Kurban Bayramı öncesi kentte tüm hazırlıklarını tamamlayan Beylikdüzü Belediyesi’nin ilgili tüm üniteleri memnun ve huzurlu bir bayram için teyakkuz halinde çalışıyor. Kenti bayrama hazırlayan belediye takımları, şehit kabirlerinin bakım ve tamirat çalışmalarını ihtimamlı bir formda gerçekleştirirken ilçedeki tüm kabristanların paklık çalışmalarını da bayram ziyaretlerine hazır hale getirmek için titizlikle sürdürdü. Meydan, cadde ve sokaklarda hummalı bir çalışma yürüten takımlar tarafından ayrıyeten bayram öncesi ilçede bulunan ibadethanelerde kapsamlı bir paklık çalışması yapıldı. Öte yandan bakım ve paklık çalışmalarının yanı sıra her bayram olduğu üzere bu bayram da; Yakuplu Mezarlığı, Kavaklı Eski Mezarlık, Kavaklı Yeni Mezarlık ve Gürpınar Mezarlığı’nda Kuran-ı Kerim okutularak kabirler duasız bırakılmadı.

 

Çalık: Sevdiklerinizle bir ortada olacağınız bir bayram diliyorum

Kurban Bayramı’nın tüm ülkeye barış, huzur ve rahmet getirmesini dileyen Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Bayram sevgidir, sevinçtir ve gülümsemedir. Bayramlar küslüklerin, dargınlıkların geride kaldığı, ortak sofralarda buluşup sevgi ve hasretle kucaklaştığımız günlerdir. Biz de ‘Bugüne Nefes Yarına Umut’ olan bir Beylikdüzü için, komşularımızın her gününü bayram tadında yaşayabilmeleri için azimle çalışıyoruz. Bayanların, çocukların, gençlerin ve yaş almış komşularımızın memnun olması için tıpkı bir meskendeki bayram heyecanı üzere her gün birebir heyecan, birebir coşku ve birebir kararlılıkla çalıştık.  Eşit, adil ve daha yaşanabilir bir Beylikdüzü için çalışmaya da devam edeceğiz. Birlik, beraberlik ve dayanışma hissini en yüksek düzeyde yaşadığımız Kurban Bayramı’nın sıhhat, memnunluk, huzur, barış ve bolluk getirmesini diliyor, sevdiklerinizle bir ortada olacağınız bir bayram diliyorum” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  Gribe Karşı Hayati Önlem: Grip Aşısı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar