DOLAR 32,2805 0.14%
EURO 34,9221 0.18%
ALTIN 2.423,290,08
BITCOIN 2184209-0.80938%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Batur: Muhtarlarımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz
  • Haberm
  • Gündem
  • Batur: Muhtarlarımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz

Batur: Muhtarlarımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz

ABONE OL
24 Ekim 2023 01:24
Batur: Muhtarlarımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konak Belediyesi’nin Muhtarlar Günü İçin düzenlediği aktiflikte konuşan Lider Batur, ‘Birlikte Konak’ vurgusu yaparak, “Biz, Konak Belediyesi olarak hizmetlerimizi muhtarlarımızla birlikte omuz omuza, ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla yürütüyoruz. Yediden yetmişe, Konak’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza, ayrım yapmaksızın kucak açtık ve açmaya da devam edeceğiz” dedi.

Konak Belediye Lideri Abdül Batur, muhtarların hizmetlerini kutlamak ve değerini vurgulamak için her yıl 19 Ekim tarihinde kutlanan Muhtarlar Günü için Konaklı muhtarlarla bir ortaya geldi. Muhtarları aileleriyle birlikte Özdere’de konuk eden Lider Batur, Konak’ta muhtarlarla birlikte, omuz omuza geçirdikleri dört buçuk yıl boyunca belediyenin gerçekleştirdiği hizmet ve projeleri de anlattı. Konak’ta muhtarlarla ahenk içinde çalıştıklarını lisana getiren Lider Batur, birinci günden itibaren ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla çalıştıklarını bir kere daha vurguladı.

 

Batur: ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla yürütüyoruz

Başkan Batur, ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla çıktıkları hizmet müddetlerinde doğal afetlerden ekonomik problemlere, kuvvetli bir süreç geçirdiklerini, bu süreçte de yeniden ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla devam ettiklerini belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

“Birlikte Konak anlayışıyla çıktığımız hizmet süremizde dört buçuk yılı bitirmiş bulunuyoruz. Bu dört buçuk yıllık süreç biraz güçlü geçti. Geçmiş periyotlarda yaşanmayan problemler, bilhassa pandemi süreci, zelzeleler, ekonomik ezalar yaşandı. Tüm bunlara karşın Konak Belediyesi olarak, yatırımlarımıza ve kelam verdiğimiz projelere devam ettik. Verdiğimiz kelamların yüzde doksanına yakınını bitirmiş durumdayız. Lakin belediyecilikte hizmet biter mi? Bitmez. Muhtarlarımız bunu çok daha güzel bilir. Her yeni gün, her yeni gün, yeni bir istek, yeni bir proje, yeni bir kahrın oluştuğu gündür. Vatandaşın isteği bitmez, vatandaşın zahmeti bitmez. Lakin biz belediye olarak hizmetlerimizi muhtarlarımızla birlikte omuz omuza, ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla yürütüyoruz ve yürütmeye de devam edeceğiz.”

                                            

Vatandaşını ciddiye alan bir belediye var

Başkan Batur, vatandaşın sorununa, şikayetlerine dair Konaklı muhtarlardan gelen her talebi ciddiye aldıklarını vurgulayarak, “Muhtar arkadaşlarımızın kendi mahallelerine sahip çıkan anlayışlarıyla bize ilettiği her türlü soruna deva olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmayı yaparken hakikaten muhtarlarımızdan gelen tüm şikayetleri ciddiye alan ve yerine getirilmesi noktasında elinden gelen çabası sarf eden bir belediye var burada” dedi.

 

 “Konak’taki muhtar arkadaşlarımız bahislerine çok hakim”

Konaklı muhtarların mahallesine sahip çıkan, vatandaşın meşakkatinin çözülmesinde her hususa hakim olan muhtarlar olduğunu takdirle anlatan Lider Batur kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Sizlere çok teşekkür ederim. Dört buçukluk yıllık müddet içinde belediyemizde gerek benimle, gerek lider yardımcılarımızla, başka çalışma arkadaşlarımızla çok düzgün bir diyalog halindesiniz. Aslında ben bunu her yerde söylüyorum. Laf olsun diye de söylemiyorum. Konak’taki muhtar arkadaşlarımız mevzularına çok hakim. Mahallelerindeki ezaları çok uygun tahlil edip ilgili kurumlara iletiyorlar. Konak Belediyesi başta olmak üzere öbür kurumlarla olan bağlantıları de çok âlâ. Vatandaşın badirelerinin ortadan kaldırılması noktasında çok büyük çaba ve emekleri var. Ben bütün Konaklı hemşehrilerim ismine sizlere bir defa daha teşekkür ediyorum.”

 

Sosyal belediyecilik dönemi

Başkan Batur, dört buçuk yıllık hizmet sürecinde toplumsal belediyeciliğin öne çıktığını ve bunu Konak’ta omuz omuza gerçekleştirdiklerini de söz etti ve “Bu periyot belediyecilik açısından yesyeni bir periyot old. Toplumsal belediyecilik ön plana çıktı. Vatandaşların içinde bulunduğu gerek pandemi, gerek sarsıntı ve öbür meşakkatler noktasında belediyelerin daha çok toplumsal belediyeciliği geliştirdiği bir süreç yaşadık bu devir. Hem büyükşehir belediyemiz, hem Konak Belediyesi olarak, tüm kurumlar olarak toplumsal belediyeciliği geliştiren çalışmaları yerine getirmeye çalıştık. Vatandaşımızın yanında olmaya çalıştık” dedi.

 

“Konak’ta hoş işler yaptık, daima bir arada çalışmaya devam edeceğiz”

Konak’ta, ‘Birlikte Konak’ anlayışını kentteki tüm kurumlarla birlikte yürüten bir anlayış gerçekleştirdiklerini vurgulayan Lider Batur, hoş işlere imza attıklarını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz Konak’ta hoş işler yaptık bu devirde. Bu hoş işleri yaparken de tüm kurumlarla birlikte dayanışma içinde yaptık. Bütün kurumlarla da ahenk içinde çalışıyoruz. Bilhassa hem büyükşehir belediyemizle, valiliğimizle, valiliğimizdeki kurumlarımızla, kaymakamlığımızla, kaymakamlıktaki tüm ünite müdürlerimize ahenk içinde çalışan bir belediyecilik anlayışını sergiliyoruz. Yediden yetmişe tüm vatandaşlarımıza, Konak’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza, ayrım yapmaksızın kucak açtık ve açmaya da devam edeceğiz. Bundan sonra da tıpkı anlayışla devam edeceğiz. Bizim gerek deneyimimiz, gerek Konak Belediyesi’nin kurumsal yapısı, çalışma arkadaşlarımızın, lider yardımcılarımızın, müdürlerimizin çabası, samimiyeti bizi bu noktaya getirdi. Biz de elimizden geldiğince bundan sonraki süreçte de vazife verilirse Konak’ı daha yeterli noktaya getirmek için birlikte daima birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

 

“Sizlerle gurur duyuyorum”

Konak’ın muhtarlarıyla duyduğu gururu her vakit olduğu üzere bir sefer daha vurgulayan Lider Batur, “Muhtarlar bizim elimiz, ayağımız, gözümüz, kulağımızdır. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Sizleri seven bir belediye lideriyim. Sizlerle gurur duyuyorum, bir arada yol yürümekten çok memnunum. Muhtarlar vatandaş tarafından sevildi mi vatandaş onu bırakmaz. Otuz yıllık muhtarlar var ortamızda. Sizlere gelecek seçimde muvaffakiyetler diliyorum. Beraberce gireceğimiz seçimde muvaffakiyetler diliyorum. Yeni devirde sizlere tekrar muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Bayramı’nı birlikte kutlayacağız

Başkan Batur, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı’nı daima birlikte kutlayacaklarının altını çizerek tüm muhtarları 100. yılı kutlamaya şu sözlerle davet etti:

“Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Kutlayacağız, kutlayacağız, kutlayacağız! Kimse bizim kutlamamızın önüne geçemez. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimize sahip çıkacağız, sahip çıkacağız, sahip çıkacağız! Biz sonsuza kadar Cumhuriyet diyen ve sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk diyen anlayıştayız. Bundan sonra da bu türlü devam edecek.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.