Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Savran’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Savran’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

admin admin -
66 0

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamanın onur, gurur ve memnunluğunu yaşadıklarını belirtti.

Mesajında, Cumhuriyet’in ilanının, milletimizin ulu tarihindeki en kıymetli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan Savran, Cumhuriyet’in kazandırdığı paha, inanç ve kararlılıkla yürüyen Türk milletinin, demokrasisinden, birlik, beraberliğinden ve parçalanamaz bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğini kaydetti.

100. yılında maziden atiye Türkiye Yüzyılı’na yakışır azim, kararlılık ve birinci günkü ulusal ruh ile Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıklarını tabir eden Savran, iletisinde daha sonra gençlere seslenerek şu sözlere yer verdi;

“Sevgili Gençler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’ diyerek Cumhuriyet’i koruyup kollamak, büyütmek ve yarınlara taşımak üzere kutsal bir sorumluluğu sizlere vermiştir.  100 yıl geçse de hâlâ capcanlı, hâlâ ışıl ışıl olan Cumhuriyet, niyette, bilgide, sıhhatte güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister. Bizi biz yapan merhamet, adalet ve müsamaha üzere pahaları kendi hayat bakışında taşıyan, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler, bu emanete sahip çıkmaya sizi muktedir gören Atatürk’ün unsur ve inkılapları bu yolda size ışık olacaktır. Bu emaneti korumak için üzerinize düşen sorumluluğun şuurunda olduğunuzu ve bu doğrultuda kendinizi geliştirdiğinizi ve daima önünüze umutla baktığınızı biliyoruz. Bir vakitlerin gençleri, bugünün yetişkinleri olarak size olan inancımız sonsuz. Bu his ve fikirlerle Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Akbank, Cumhuriyet'in 100. Yılına Özel Reklam Filmi ile Tarihi Yolculuğu Kutluyor

İlgili Yazılar