Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Oran Toplu Konut Projesi için düğmeye bastı!

Başkan Oran Toplu Konut Projesi için düğmeye bastı!

admin admin -
154 0

Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran, artan kiralar ve emlak fiyatlarının fahiş sayılara ulaşmaması için kolları sıvadı. 417 dairelik toplu konut projesine ait açıklamada bulunan Oran, “Buradan müjdeleyelim, Temmuz ayında müracaatlar başlıyor” dedi.

İlçede lojman sorunun önemli kahır yarattığını anlatan Lider Oran, “Çeşme Hastanesi’nde bir aksiyon yapıldı. Lojmanlarla ilgili külfet var. Kiralar her yerde olduğu üzere Çeşme’de de yüksek. Çeşme’de 1 kat daha yüksek. Biz Çeşme’de her dalda, sıhhatte, eğitimde, güvenlikte, belediyecilikte memurlarımızın barınma muhtaçlığını karşılayacak lojman külfetimiz var. Bunları çözmemiz lazım. Bununla ilgili Temmuz ayında Çeşme Belediyesi 417 konuttan oluşacak, yeni toplu konut projesinin müracaatlarını almaya başlıyor. Buradan müjdeliyorum” diye konuştu. 

 

417 konut yapılacak

Başvuru koşulları bayramdan sonra açıklanacağını söyleyen Oran, “417 konut yaraya merhem olur lakin tahlil değildir, yetmez. Çok daha fazla konuta muhtaçlık var. Bu bahiste da Musalla Mahallesi ile Ovacık ortasında, biz oraya ‘Tansaş arkası’ deriz; o bölge için imar planlarımız şu anda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde. Askıya çıkmak üzere. İnşallah oradaki sorun da çözülürse Çeşme’deki arz – talep istikrarını kurmuş, kiraları da biraz aşağı çekmiş oluruz” dedi.

Oran, projeyi eşitlikçi bir yaklaşımla, yönetmeliklere uygun, plan ve proje bütünlüğü içerisinde gerçekleştireceklerinin vurguladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Osmangazi'de konforlu ulaşım

İlgili Yazılar