Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Ceritoğlu Sengel100. Yıl Parkını ve Seyir Terasını çocuklarla birlikte açtı

Başkan Ceritoğlu Sengel100. Yıl Parkını ve Seyir Terasını çocuklarla birlikte açtı

admin admin -
61 0

Belediyenin öz kaynakları ile yapılarak hizmete giren 14 Mayıs Mahallesi 100. Yıl Parkı ve Seyir Terası Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında çocukların coşkusuyla açıldı.

Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler içerisinde yer alan 14 Mayıs Mahallesi 100. Yıl Parkı’nın açılışını çocuklarla birlikte gerçekleştirdi. Lider Filiz Ceritoğlu Sengel; “Gerçekten de hepimiz için keyifli olacağını düşündüğümüz bir alanı hizmete açtık.  Bu seyir terasları, bu park Efes Selçuk Belediyesi işçileri tarafından öz kaynaklarımızla yapıldı. 100. Yıl Parkımız bu istikametiyle de bizim için çok değerli. Belediye işçilerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

100. Yıl Parkını çocuklarla açmanın başka bir değer taşıdığına dikkat çeken Lider Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyetimizin 100. yılı hepimiz için çok değerli. Her kız çocuğumuz okula gittiğinde Cumhuriyet tekrar doğar. Her bayan Seçme ve Seçilme Hakkı’nı kullandığında Cumhuriyet tekrar doğar.  Bağımsızlık meşalesi sönmediği ve yandığı sürece Cumhuriyet tekrar doğar. Bu ülkede bütün çocuklar gülümsediği sürece Cumhuriyet tekrar doğar” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Ey yükselen yeni jenerasyon istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak sizlersiniz”  kelamından feyz alarak bu açılışı gerçekleştirdiklerini belirten Lider Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyetimizin 100. yılında çocuklarımız ile birlikte 100. Yıl Parkımızı onurla, gururla ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan hürmet ve hasretle açıyoruz.  Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Efes Selçuklu çocuklar 100. Yıl Parkı’nın açılışında çeşitli şovlar ve aktivitelerle doyasıya eğlendi.

Belediye işçilerinin çalışmaları sonucu vatandaşların talep ettiği park ile bölgede ağır olan çocuk nüfusunun yanı sıra seyir terasıyla da yurttaşlar için değerli bir alan kazanımı sağlandı. 2000 metrekarelik alana inşa edilen parkta belediye işçileri tarafından taş duvar imalatı, kent mobilyaları ve montajları, kauçuk yer ve oyun kümelerinin montajı yapıldı.

İlginizi Çekebilir;  Depremden etkilenen Hatay'da Nevşehir Kapadokya sebze hali'nin açılışı yapıldı 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar