Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Büyükakın’dan Babalar Günü Mesajı

Başkan Büyükakın’dan Babalar Günü Mesajı

admin admin -
169 0

Babalar günü nedeniyle bir ileti yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, bütün babaların babalar gününü kutladı

 

Başkan Büyükakın’dan Babalar Günü Mesajı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Babalar Günü münasebetiyle yayınladığı iletide, hürmetin, çalışkanlığın ve fedakârlığın sembolü bütün babaların Babalar Günü’nü kutlayarak.” Babanın oğluna duası, peygamberin ümmetine duası gibidir” hadisi şerifinden de anlaşılacağı üzere, aile kurumunun en kıymetli yapı taşı olan babalarımızın hayır dualarını alalım. Varlık vesilemiz anne ve babalarımıza hürmet ve hürmeti hiçbir vakit ihmal etmeyelim.” dedi.

Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenip, eşi ve çocuklarının memnunluğunu kendi memnunluğu sayan babaların, çocuklarını geleceğe itimatla hazırlamak için hayatları uzunluğu uğraş harcadıklarını hatırlatan Lider Büyükakın” Kadim geleneğimizde babalarımızın aile hayatımızda çok değerli bir yeri olmuştur. Babalarımız, anne ile birlikte ailede din, inanç, ahlak, edep, hürmet, sevgi üzere adabı muaşeret kurallarını birinci olarak öğreten kişidir. Bizi makûs alışkanlıklara karşı koruyan adeta iki cihan saadetinin anahtarıdır baba. Bu nedenledir ki babaların yalnızca bu özel günde değil, her vakit gönüllerini güzel tutalım. Peygamber efendimizin, büyük günahların en ağırlarından birinin anne babaya itaatsizlik olduğunu belirttiği üzere, babalarımızı her vakit başımızın tacı yapalım.

Bu vesile ile evlatları için hiçbir fedakârlıktan vazgeçmeyen dünyanın en sıkıntı ve ulvi misyonlarından birini üstlenen tüm babaların, baba adaylarının babalar gününü kutluyorum. Başta şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş babalarımıza da şanlı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Basın Toplantısı Yapıldı

İlgili Yazılar