Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Başkan Altay Öğrencileri Yaz Tatilinde Konya Bilim Merkezi’ndeki Etkinliklere Davet Etti

Başkan Altay Öğrencileri Yaz Tatilinde Konya Bilim Merkezi’ndeki Etkinliklere Davet Etti

admin admin -
134 0

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Türkiye’nin TÜBİTAK takviyeli birinci ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen “Yaz Bilim Etkinlikleri” her hafta farklı temalarla öğrencileri ve ailelerini ağırlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, bu yaz tatilinde de birbirinden yararlı ve eğlenceli bilimsel etkinlikler hazırladıklarını belirterek, bilime meraklı herkesi yaz boyunca devam edecek atölye ve etkinliklere katılmaya davet etti. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi’nde başlayan “Yaz Bilim Etkinlikleri” bilim meraklısı çocukları ve gençleri konuk ediyor. 

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konyalı çocukların yaz tatilini bilim ve teknolojiyle iç içe geçirmesi hedefiyle bu yaz devrinde de birbirinden yararlı ve eğlenceli bilimsel etkinlikler hazırladıklarını söyledi.

Konya’ya kazandırdıkları Türkiye’nin TÜBİTAK dayanaklı birinci ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nin kurulduğu günden itibaren ziyaretçi akınına uğradığını belirten Lider Altay, “Yarınlarımızın umudu çocuklarımız ve gençlerimizin kendilerini bilimden sanata, spordan teorik eğitimlere kadar her alanda geliştirebilmesini çok önemsiyoruz. ‘Yaz Bilim Etkinlikleri’ de bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalarımızdan. Etkinliklerimize katılan öğrencilerimiz düzenlenen atölyelerimizde eğlenirken yeni bilgiler de edinme imkanı buluyor. Bilime meraklı tüm öğrencilerimizi ve ailelerini yaz tatili boyunca her gün gerçekleşen atölye ve etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

 

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ ATÖLYE VE ETKİNLİKLER 
Konya Bilim Merkezi’nde birçok atölye ve bilimsel aktiflik yaz tatili boyunca fiyatsız olarak bilime meraklı çocuklarla buluşuyor. Her hafta farklı bilimsel temalarla atölye ve laboratuvar çalışmalarının yapıldığı bilim merkezinde Çocuk Kütüphanesi alanında seanslı drama atölyeleri, DREAMLAB alanında seanslı LEGO atölyeleri ve Cihanımız Stant Galerisi içindeki simülasyon alanı da ziyaretçilerin kullanımına açık. 

 

ETKİNLİKLER HER YAŞ KÜMESİNE HİTAP EDİYOR
Tematik stant galerileri ve planetaryum alanlarının ziyaretçilerle buluştuğu bilim merkezinde yaz tatili kapsamında planetaryum seansları da artırıldı. Planetaryum, hafta içi 4, hafta sonu ise 5 sinema seansı olarak hizmet veriyor. İştirakin fiyatsız olduğu etkinliklerde her yaş kümesine hitap eden atölye ve etkinlikler de bilim meraklılarıyla buluşuyor.

İlginizi Çekebilir;  Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulları Bu Yıl En Yüksek Katılımla Gerçekleşti

 

GÖKYÜZÜ MÜŞAHEDE ETKİNLİKLERİ 
11-16 Temmuz tarihleri ortasında ‘Yapı ve Tasarım Haftası’, 18-23 Temmuz ortasında ise ‘Astronomi Haftası’ atölyelerinin yapılacağı Konya Bilim Merkezi’nde ayrıyeten astronomi severler için hava koşullarının uygun olacağı vakitlerde halka açık gökyüzü müşahede etkinliklerinin de yapılması planlanıyor.

Pazartesi hariç hafta içi 09.00-17.00, hafta sonu ise 10.00-18.00 saatleri ortasında ziyarete açık olan Konya Bilim Merkezi’nin etkinliklerinden haberdar olmak isteyen bilimseverler, konyabilimmerkezi.com web sayfasını ve toplumsal medya hesaplarını takip ederek programlar hakkında bilgi edinebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar