DOLAR 32,5409 0.28%
EURO 34,8932 0.47%
ALTIN 2.488,351,08
BITCOIN 1991768-3.79725%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Başkan Altay: “Bizim Tek Derdimiz Var, Büyük ve Güçlü Bir Türkiye İnşa Edebilmek”
  • Haberm
  • Gündem
  • Başkan Altay: “Bizim Tek Derdimiz Var, Büyük ve Güçlü Bir Türkiye İnşa Edebilmek”

Başkan Altay: “Bizim Tek Derdimiz Var, Büyük ve Güçlü Bir Türkiye İnşa Edebilmek”

ABONE OL
10 Şubat 2024 00:36
Başkan Altay: “Bizim Tek Derdimiz Var, Büyük ve Güçlü Bir Türkiye İnşa Edebilmek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Güneysınır ve Akören ilçelerini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’nin Güneysınır’a kazandırdığı Düğün Salonu’nun açılışını yaptı. Misyon aldıkları günden itibaren ilçelerin eksiklerini tamamlamak ismine ağır bir çaba gösterdiklerini kaydeden Lider Altay, “Bundan sonra da kentimize, ilçemize hizmet etmek bize nasip olsun diye dua ediyoruz. Bizim tek bir sıkıntımız var. Büyük ve güçlü bir Türkiye inşa edebilmek. Türkiye Yüzyılı’na takviye verecek bir kent olabilmek” dedi. 

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Güneysınır ve Akören ilçelerini ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’nin Güneysınır’a kazandırdığı Düğün Salonu’nun açılışını yaptı. 

Açılışta konuşan Güneysınır Belediye Lideri Ahmet Demir, “Uğur liderimizden düğün salonu talep ettik, o da bizi kırmadı. Bu türlü bir tesisi ilçemize kazandırdı. Ben kendisine şükranlarımı sunuyorum” tabirlerini kullandı.

 

GÜNEYSINIR KAYMAKAMI YİĞİT LİDER ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Güneysınır Kaymakamı Oğuz Yiğit, yeni periyotta Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesinin katkılarıyla yatırımların Güneysınır’a kazandırılmaya devam edeceğini belirterek, “Bu hoş yatırımın imalinde emeği geçen Sayın Büyükşehir Belediye Liderimiz Uğur İbrahim Altay’a ve ilçe belediye liderimiz Ahmet Demir’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“ÇOK HOŞ BİR YERDE, ÇOK HOŞ BİR TESİS OLDU”

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay ise, beş yıl evvel verdikleri kelamları yerine getirdiklerini belirterek, Güneysınır için değerli bir tesisin daha açılışını yapmanın memnunluğunu yaşadıklarını tabir etti. Düğün salonunun güzel olmasını dileyen Lider Altay, “Çok hoş bir yerde, çok hoş bir tesis oldu. Yalnızca düğün için değil, toplu olarak faaliyet gösterilen tüm işler için kullanılacak bir alan oldu. Aktüel bedelle yaklaşık 30 milyon lira maliyetle kazandırdığımız düğün salonu daima hoş günlerde kullanılsın” açıklamasında bulundu. 

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "Konyaspor'un Kayacık Tesislerine İki Çim Saha Kazandırıyoruz"

 

GÜNEYSINIR BUGÜNE KADAR 400 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE YATIRIM ALDI

Güneysınır’ın her vakit kendilerine çok yüksek oranda takviye verdiğini anımsatan Lider Altay şöyle devam etti: 

“Güneysınır seçimlerde daima Konya’nın en önde olan ilçesi oldu. İnşallah bu seçimde de gereğini yapacağına inancımız tam. Biz, sizlerden aldığımız dayanağı bir taraftan memnunluk, bir taraftan övünç olarak alıyoruz ancak bir taraftan da üzerimize yüklediğiniz büyük sorumluluğun farkındayız. Onun için vazife aldığımız günden itibaren ilçemizin eksiklerini tamamlamak ismine ağır bir uğraş içerisindeyiz. Bugüne kadar şimdiki bedelle 400 milyon liranın üzerinde Güneysınır’a yatırım gerçekleştirdik. Bugün düğün salonunun açılışını yapıyoruz. İnşallah bir daha geldiğimizde Pazar yerinin açılışını yapacağız. Evvelki yapmış olduğumuz Pazar yeri dokumacılık atölyesi olarak hizmet veriyor. Tekrar mahalle yolları, merkezde sıcak asfalt çalışmaları, Toplumsal Kart faaliyetleri, öğrencilerle ilgili programlarımız kesintisiz biçimde devam ediyor. Belediyecilikte hizmet bitmez. Ne yaparsanız yeni talepler olur, yeni işler olur. İnşallah önümüzdeki periyotta de Güneysınır’ımızın toplumsal hayatını güçlendirmek, altyapısını güçlendirmekle ilgili çalışmalar yürüteceğiz.”

 

“İLÇELERİMİZİN BİRÇOK ALANDA EKSİKLERİ GİDERİLDİ”

İlçelerde belirledikleri en değerli amaçlardan birisinin de vatandaşların gelirinin artırılması olduğunu vurgulayan Lider Altay, “Onun için Güneysınır özelinde ilçe belediyemizle birlikte lavantayla ilgili çalışma yürütüyoruz. Artık lavanta bahçesi kendini hissettirmeye başladı. Kurmuş olduğumuz Distilasyon Merkezi de bunun ekonomik dönüşüyle ilgili bir başlangıç oldu. Ziraî eserden, hayvansal eserden yararlarınızı artırmak için bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nin çok değerli bir gücü var. Bu hizmetleri bizim tek başımıza yapmamız mümkün değil. Başta bizimle uyum içerisinde çalışan kıymetli belediye liderimiz Ahmet Demir’e teşekkür ediyorum. Ahengin en yüksek olduğu, birlikte çalışma kültürünün en yüksek olduğu ilçelerimizden birisi Güneysınır. İnşallah önümüzdeki periyotta birlikte çalışmaya çaba edeceğiz” tabirlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir;  UCLG Başkanı Altay: "Dünyada Barışın, Huzurun, Kardeşliğin Sağlanması İçin Yoğun Gayret Göstereceğiz"

 

“BİZİM TEK KEDERİMİZ VAR, TÜRKİYE YÜZYILI’NA TAKVİYE VERECEK BİR KENT OLABİLMEK”

AK Parti ve MHP teşkilatlarına da teşekkür eden Lider Altay, “Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın. ‘Bundan sonra da kentimize, ilçemize hizmet etmek bize nasip olsun’ diye dua ediyoruz. Bizim tek bir kederimiz var; büyük ve güçlü bir Türkiye inşa edebilmek. Türkiye Yüzyılı’na dayanak verecek bir kent olabilmek. Onun için bu mevzunun da en az lokal idarelerdeki hizmetler kadar değerli olduğunu düşünüyorum. Allah’ın müsaadesiyle biz elimizden gelen hizmeti Büyükşehir Belediyemizin gücü, Güneysınır Belediye’mizin uyumunda sağlamaya devam edeceğiz. İnşallah bu seçimlerde de Büyükşehirler içerisinde en yüksek oyu almayı, 31 ilçemizin tamamında da Cumhur İttifakı adaylarımızı belediye lideri yapmayı hedefliyoruz. Bu mevzuda en büyük destekçimiz sizlersiniz” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

AK Parti Konya Vilayet İdare Şurası Üyeleri Adem Çapar, Murat Adabalı, AK Parti Güneysınır İlçe Lideri Mehmet Karaman ve MHP Güneysınır İlçe Lideri Yüksel Koyun’un da katıldığı programda konuşmaların akabinde Güneysınır Düğün Salonu’nun açılışı dualarla yapıldı.

Açılışın akabinde Güneysınır Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Lideri Ahmet Demir’le görüşen Lider Altay, daha sonra AK Parti Güneysınır İlçe Teşkilatı’nı ve MHP Güneysınır İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

 

BAŞKAN ALTAY AKÖREN’DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Güneysınır’dan sonra Akören’e bir ziyaret gerçekleştiren Lider Altay, burada Akörenliler tarafından coşkuyla karşılandı. Lider Altay; AK Parti Konya Vilayet İdare Şurası Üyeleri Adem Çapar, Murat Adabalı, Akören Belediye Lideri İsmail Arslan, AK Parti Akören İlçe Lideri Müzeyyen Çetinkaya ve MHP Akören İlçe Lideri Mevlüt Taşyakan ile birlikte İlçe Seçmen Bağlantı Merkezi’ni ziyaret etti. 

 

“AYNI KARARLILIK VE AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Burada vatandaşlara hitap eden Lider Altay, kendilerine duyulan itimattan ötürü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP Genel Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederek şunları kaydetti: “Bizlere her vakit çok yüksek takviye verdiniz. O yüzden ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. Konya her vakit Cumhur İttifakı’nın en yüksek oy aldığı Büyükşehir oldu. Artık tekrar bu seçimde de gereğini yapacağına inancımız tam. Verdiğiniz oylar üzerimizde büyük bir sorumluluk. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için gece gündüz çalışıyoruz, uğraş ediyoruz. Akören’imizin ve tüm ilçelerimizin eksiklerini gidermek için beş yıldır ağır bir uğraş gösterdik. Kent Konağı’ndan kültür merkezine, altyapıdan su ve kanalizasyona kadar birçok hizmet yürütüldü. 400 milyonun üzerinde harcama gerçekleştirildi. Bedelli belediye liderimizle birlikte uyum içerisinde AK Parti ve MHP İlçe Liderleri ve teşkilatlarımız nezdinde bu süreci yürütüyoruz. İnşallah bu devir de Cumhur İttifakı’nın adayları olarak 31 ilçenin tamamında adaylarımızı belediye lideri yapmak istiyoruz ve Büyükşehirlerde Konya yeniden en önde olsun diye dilek ediyoruz. İnşallah sizlerin dayanağıyla bunu başaracağımıza inancımız tam. 2014-20192’da nasıl sizlerin meselelerini çözmek için efor sarf ettikse 2024-2029’da da tıpkı kararlılık ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir;  Kemer'de üreten ev hanımları kermesi yapıldı

Başkan Altay daha sonra ilçe esnafını da ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.