Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bağcılar Belediyesi, 270 bin haneye su tasarrufu için ücretsiz aparat dağıtıyor

Bağcılar Belediyesi, 270 bin haneye su tasarrufu için ücretsiz aparat dağıtıyor

admin admin -
63 0

Bağcılar Belediyesi, 270 bin haneye su tasarrufu için fiyatsız aparat dağıtıyor

Bağcılar Belediyesi, barajlardaki doluluk oranının son on yılın en düşük pahasının ölçüldüğü İstanbul’da mümkün su kasvetine karşı tedbir olarak Bağcılar’daki 270 bin haneye tasarruf için fiyatsız aparat dağıtıyor. Uygulamadan mutlu kaldıklarını söyleyen ilçe sakinleri Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’e teşekkürlerini iletti.
İSKİ bilgilerine nazaran bugün barajlardaki doluluk oranı yüzde 20.36 olarak ölçüldü. Bu kıymet son 10 yılın en düşük bedeli olarak kayıtlara geçti. İstanbul’da barajların alarm vermesi sebebiyle Bağcılar Belediyesi de yaşanacak muhtemel su kahrına karşı tedbir alarak dikkat çeken bir çalışmaya imza attı.
Kapı kapı dolaşılıyor
Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’in önderliğinde yapılan toplantıda ilçede bulunan 270 bin haneye su tasarruf aparatı dağıtılmaya karar verildi. Hazırlıkların akabinde start verilen çalışma kapsamında belediye işçisi, Yenigün Mahallesi’nden dağıtıma başladı. Kapı kapı dolaşan takımlar, vatandaşlara fiyatsız olarak su tasarruf aparatı verdi. Bu aparatlar yüzde 70 oranında su tasarrufu sağlıyor. 
Su tüketimine ihtimam göstermek gerekiyor
Ekiplere Lider Özdemir de eşlik etti. Su tüketimine ihtimam göstermek gerektiğini söyleyen Özdemir, “Önemli bir çalışma yapıyoruz. 270 bin hanemizi dolaşarak komşularımızla bir ortaya geliyoruz. Bağcılar’ımızı hoş bir noktaya getirmek ve yanlışsız yönetmek ismine vatandaşlarımızın taleplerini ve görüşlerini alıyoruz. Onlara ikramlarımız de var. Bilhassa su tasarrufunu sağlayan aparatları veriyoruz. İnşallah bu sayede önemli bir tasarruf sağlamış olacağız” dedi.
Ücretsiz su aparatı dağıtımı, 22 mahallenin tamamında yapılacak. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Klima Çarpması Nasıl Önlenir

İlgili Yazılar