Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kurban Bayramı mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kurban Bayramı mesajı

admin admin -
150 0

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek Kurban Bayramı sebebiyle bir kutlama bildirisi yayınladı. Bildirisinde şu sözler yer aldı;

 

Sevgili Hemşerilerim,

Kıymetli Antalyalılar,

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın öne çıktığı, sevinci ve huzuru doyasıya yaşadığımız bir Kurban Bayramı’nı daha kutluyor olmanın memnunluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar yediden yetmişe hepimizin memnunluk kaynağıdır. Dargınların barıştığı, sevenlerin kavuştuğu, paylaşma ve dayanışma hislerimizin arttığı, insanların birlikte sevinçle vakit geçirdiği vakitlerdir bayramlar. İnsanları bir ortaya toplayan, yaraları saran, dargınlıkları, kırgınlıkları sona erdiren en özel günlerdir bayramlar. İhtiyaç sahiplerini hatırlamak, birbirimize sarılmak, kucaklaşmaktır bayramlar.

Dini vecibelerimizi yerine getirdiğimiz Kurban Bayramı da rahmettir. Toplumsal birlik ve beraberliğin yaşandığı en özel, en değerli değerimizdir. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak biz de sıkıntısız bir bayram yaşanması için tüm tedbirlerimizi aldık. Bayram tatilini siz bedelli hemşerilerimizin huzurlu ve sıkıntısız bir halde geçirmesi için tüm birimlerimizle misyonumuzun başında, sizlerin hizmetinde olacağız. Bize gereksiniminiz olan her an yanınızda olmayı sürdüreceğiz.

Her yıl olduğu üzere bu yıl da 3 farklı noktada fiyatsız kesim hizmeti sunacağız. Usta kasaplarımız bölümünden parçalanmasına kadar sağlıklı ve hijyenik şartlarda vatandaşlarımıza hizmet verecek. Kurban kısımlarının Antalya’mıza yakışır formda yapılması için Zabıta gruplarımız misyon başında olacak. Kurban kesitlerinin yalnızca belirlenen yerlerde yapılması noktasında siz pahalı hemşerilerimin de gereken hassasiyeti göstereceğinize inanıyorum.

Vatandaşların bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesi için fiyatsız ulaşım hizmetimiz bu bayramda da devam edecek. Belediyemize ilişkin resmi plakalı toplu ulaşım araçlarımız ve hafif raylı sistem araçlarımız 4 günlük bayram müddetince toplu ulaşımda fiyatsız yolcu taşıyacak.

 

Sevgili Antalyalılar,

Kıymetli hemşehrilerim,

Küskünlerin barıştığı, kırgınlıkların bittiği, hasretliklerin sona erdiği bir bayram olması dileğiyle mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, bayramın Antalya’mıza, ülkemize, dünyaya sıhhat, memnunluk, barış dolu hoş günler getirmesini diliyorum. Barış ve memnunluktan yana tüm kıymetlerimizi koruduğunuz kaç bayramlar dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlarım.

İlginizi Çekebilir;  Kurban Bayramı'nda et ve tatlı tüketimine dikkat edilmel

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar