DOLAR 32,8127 0.05%
EURO 35,2677 -0.05%
ALTIN 2.448,360,14
BITCOIN 2177337-0.45898%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Anadolu Grubu Üniversite Öğrencilerine İlham Vermeye Devam Ediyor
  • Haberm
  • Gündem
  • Anadolu Grubu Üniversite Öğrencilerine İlham Vermeye Devam Ediyor

Anadolu Grubu Üniversite Öğrencilerine İlham Vermeye Devam Ediyor

ABONE OL
14 Eylül 2023 18:12
Anadolu Grubu Üniversite Öğrencilerine İlham Vermeye Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anadolu Grubu’nun üniversite öğrencilerinin yenilikçi projelerini hayata geçirme amacıyla sürdürdüğü Bi-Fikir KAP’ta bu yılın kazananları belirli oldu. Anadolu Grubu’nun inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında düzenlenen Bi-Fikir KAP’a 5 yılda 1074 proje önerisi geldi. Finale yükselen 9 proje ortasından Biyolojik Renk Pigmenti Üretimi birinci, Hidrojel ile Su Verimliliği ikinci, Biyoplastik Üretimi ise üçüncü oldu. Sırasıyla 30 bin, 20 bin ve 15 bin TL ile ödüllendirilen başarılı projeler Anadolu Kümesi şirketlerinde uygulamaya alınma fırsatı elde ettiler.

 

Anadolu Grubu’nun, üniversite öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirme maksadıyla düzenlediği Bi-Fikir KAP’ın (Kariyerini Anadolu Grubu’nda Planla) finali Anadolu Kümesi Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Anadolu Kümesi çalışanlarına yönelik inovasyon platformu Bi-Fikir kapsamında, üniversite öğrencilerinin projeye dahil edilmesiyle hayata geçirilen Bi-Fikir KAP’ın final aktifliğine; Anadolu Kümesi üst idaresi, üniversite öğrencileri ve mentorlar katıldı. Aktiflikte, yarı finali muvaffakiyetle tamamlayarak finale kalan 9 projenin sunumu yapıldı. Biyolojik Renk Pigmenti Üretimi projesini Adel Kalemcilik ile gerçekleştiren Özge Karaçay, Hümeyra Uğurluay ve Şehnaz Can birinci, Hidrojel ile Su Verimliliği projesini Anadolu Efes ve Anadolu Etap ile gerçekleştiren Özge Karaçay ve Yazgı Akman ikinci, Biyoplastik Üretimi projesini Anadolu Etap ve Adel Kalemcilik ile gerçekleştiren Eylül Er ve Sezer Acar ise üçüncü oldu. Tertipte birinciye 30 bin, ikinciye 20 bin ve üçüncüye 15 bin TL ödül verildi.

 

Anadolu Kümesi İcra Lideri Hurşit Zorlu, Kümenin yenilikçi ve teşebbüsçü ruhunun en kıymetli simgelerinden biri olan inovasyon platformu Bi-Fikir’i 5 yıl evvel üniversite öğrencilerine açarak çok hakikat bir adım attıklarını vurguladı. Kuvvetli: “Gençler, geleceğin çalışanları, üreticileri ve mucitleri olarak her vakit stratejilerimizin odağında yer alıyor. Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerine yenilikçi fikirlerini hayata geçirirken, inovasyona kıymet veren, teknolojiyi kullanan bir ortamda meslek fırsatı sunuyoruz. Bu kapsamda, 5 yılda 180 farklı üniversiteden toplam 1074 proje önerisi toplandı. Gelecekte şirketlerimizde değerli konumlarda yer alabilecek gençlerin programımıza katacağı yeniliklerle ürettiğimiz pahanın katlanarak artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

5 yılda 1074 proje başvurusu geldi

Bi-Fikir KAP ile üniversite öğrencilerinin fikirleri kap.bi-fikir.com adresi üzerinden toplandı. Anadolu Kümesi şirketlerinin projeler ile ilgili görüşleri alınarak yarı finale yükselen 20 proje ortasından seçilen 9 proje önerisi inovasyon kampına katılmaya hak kazandı. Bu gruplar için 8 Mayıs 2023 tarihinden başlamak üzere bir inovasyon kampı uygulandı. Program kapsamında, ilgili projelerin grup üyelerine, müşteri tahlili, fikir hayata geçirme, pazarlama ve prototipleme bahislerinde eğitimler verildi. Seçilen projeler için, ilgili şirketlerden konusunda uzman mentorlar atandı. Bu sürecin akabinde 9 grup, Bi-Fikir KAP finalinde müsabakaya hak kazandı. Finalde gerçekleştirilen sunumlar sonrasında, Anadolu Kümesi şirketlerinden heyet üyelerinin değerlendirmeleri sonucu en başarılı üç proje belirlendi. Finalde 1. olan proje grubu 21 Kasım 2023 tarihinde düzenlenecek Anadolu Kümesi Bi-Fikir Festivali’nde projelerini paylaşacak, başarılı projeler alanına nazaran Anadolu Kümesi şirketlerinde uygulama fırsatı elde edecek. 

Anadolu Kümesi Hakkında

Anadolu Kümesi, “Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız” olma vizyonuyla bugün 19 ülkede, 80’e yakın şirketi, 86 üretim tesisi, 6 Ar-Ge merkezi ve 80.000’den fazla çalışanı ile faaliyetlerini bira, meşrubat, perakende, tarım, otomotiv, kırtasiye ve güç olmak üzere 7 bölümde sürdürüyor. 1950 yılında Yazıcı ve Özilhan aileleri tarafından kurulan Küme, hem rakamsal dataları ve üretim gücü hem de geliştirdiği ve içinde yer aldığı projelerle Türkiye iktisadının en büyük itici güçlerinden biri pozisyonundadır. AB InBev, The Coca-Cola Company, Faber-Castell, Isuzu, Kia, Honda, Honda Marine, Kohler, Johns Hopkins Medicine üzere alanlarında dünyanın önde gelen isimleri olan markalarla ve şirketlerle kurduğu iştiraklerle çok uluslu ve teşebbüsçü bir küme olma misyonu doğrultusunda hareket ediyor. Kümenin 2022 yılı cirosu 178,0 milyar TL olarak gerçekleşirken, toplam faal büyüklüğü 182,2 milyar TL oldu. 

Çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetişim kapsamındaki çalışmalarını, Anadolu’dan Yarınlara sürdürülebilirlik stratejisi ile Tabiatın, İşin ve İnsanın “yarını” bedel alanlarında yönetiyor. Toplumsal sorumluluk anlayışı çerçevesinde tarım, eğitim, sıhhat, spor, kültür-sanat ve turizm üzere pek çok alanda çalışmalar yapan Küme, toplumsal kuruluşları Anadolu Vakfı, Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü ile topluma katkılarını hassaslıkla gerçekleştiriyor.

Global markalar ve çok uluslu şirketlerle iştirak kültürü, markalı tüketici eserlerindeki uzmanlığı, geniş bir coğrafyada güçlü bir bölgesel oyuncu olarak sahip olduğu tecrübe ve güçlü kurumsal idare anlayışıyla, Anadolu Kümesi faaliyette bulunduğu her alanda sürdürülebilir bir anlayışla paha katarak süratli ve sağlıklı büyümesini devam ettiriyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.