Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Anadolu Efes, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Taraftarlarıyla Kutladı

Anadolu Efes, Cumhuriyetimizin 100. Yılını Taraftarlarıyla Kutladı

admin admin -
70 0

1976 yılından bu yana Avrupa arenalarında elde ettiği zaferlerle Türk sporunu en üst düzeylerde temsil eden Anadolu Efes Spor Kulübü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda oynanan Galatasaray Ekmas müsabakasında kırmızı formayla çaba etti.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde oynanan Anadolu Efes – Galatasaray Ekmas müsabakası his dolu anlara sahne oldu. Türk basketbolunun lokomotifi olarak tarih sahnesindeki yerini alan Anadolu Efes, 100. yılda rengini al bayrağımızdan alan formayla parkeye çıktı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı’na özel olarak tasarlanan kırmızı formanın üzerinde Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti de yer aldı. Formanın göğsünde yer alan Atatürk silueti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın ve hürmet duymanın bir sözü olarak öne çıktı. Müsabaka öncesinde iki kadro oyuncuları 100. yıl pankartıyla parkede yerini aldı.

 

Maç öncesinde kulüp yöneticileri birbirlerine forma takdim etti

Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi 5. haftasında karşı karşıya gelen Anadolu Efes – Galatasaray Ekmas maçı öncesinde Anadolu Efes Genel Yöneticisi Alper Yılmaz ve Galatasaray Ekmas Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, iki kulübün Cumhuriyetimizin 100. yılı için özel tasarladığı formaları birbirlerine takdim ettiler.

 

100. yıl coşkusu Sinan Fazilet Spor Salonu’nda yaşandı

Türkiye’nin bağımsızlık gayretinin simgesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu yaşamak üzere basketbol ve tarih bir kere daha buluştu. Sinan Fazilet Spor Salonu, yüzlerce Türk bayrağıyla kırmızıya boyandı.  

Maç öncesinde Cumhuriyetimizin ilan edildiği saat olan 20.30’da hava atışının yapılacağı esnada tüm ışıklar kapanarak görkemli bir merasim gerçekleştirildi. Anadolu Efes altyapı oyuncularının parkede açtığı bayraklar ve Mustafa Özben’in eşsiz sunumu eşliğinde binlerce kişi 100. yılı coşkuyla kutladı. Sinan Fazilet Spor Salonu’nda gerçekleşen unutulmaz kutlamalar; ulusal gururun ve hürmetin eşsiz bir birleşimini sergiledi.

İlginizi Çekebilir;  4 bin 500'den fazla katılımcının koştuğu 10. Eker I Run'da, Yardımseverlik Koşuları ile 2.7 milyon TL'yi aşan rekor bağış miktarına ulaşıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar