Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AgeSA ve Aksigorta, Depremden Etkilenen Çocuklar İçin “Geleceğe Umutla” Diyor

AgeSA ve Aksigorta, Depremden Etkilenen Çocuklar İçin “Geleceğe Umutla” Diyor

admin admin -
65 0

AgeSA ve Aksigorta, Zelzeleden Etkilenen Çocuklar İçin “Geleceğe Umutla” Diyor

 

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası kesiminin önder kuruluşlarından AgeSA ve yeni kuşak sigortacılık anlayışıyla eser ve hizmetlerini geliştirmeye devam eden Aksigorta “Sabancı Cumhuriyet Seferberliği” kapsamında Nirengi Derneği iş birliğiyle hayata geçirdikleri “Geleceğe Umutla” projesi ile zelzeleden etkilenen çocukları destekliyor. Hatay Serinyol’da bulunan Çocuk Aktiflik ve Psikososyal Takviye Merkezi’ni destekleyen AgeSA ve Aksigorta; psikoeğitimler, oyun terapileri, hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama atölyeleri ile yaklaşık 400 çocuğun hayatına dokunmayı hedefliyor.

 

Sabancı Topluluğu’nun 2021 yılında sürdürülebilir bir hayat için öncü ve örnek olmak misyonuyla tabiata, canlılara ve yeni kuşaklara hoş bir gelecek bırakmak, Ata’mızın emanetine sahip çıkmak için topluluk şirketlerindeki çalışanlar ve paydaşlarının iştirakiyle hayata geçirdiği Sabancı Cumhuriyet Seferberliği, devam ediyor. Eğitim ve kalkınmayı ‘Cumhuriyet meselesi’ olarak gördüğünü açıklayan Sabancı, seferberlik ruhunu bu yıl zelzele bölgesine taşıyarak bölgenin lokal kalkınmasına takviye olacak manalı projeler hayata geçiriyor.

 

AgeSA ve Aksigorta, Türkiye’nin en geniş iştirakli toplumsal sorumluluk projelerinden biri olan Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Nirengi Derneği’nin Hatay Serinyol’daki “Çocuk Aktiflik ve Psikososyal Takviye Merkezi”ni destekliyor. Eylül ayında başlayan ve yılsonuna kadar devam edecek “Geleceğe Umutla” projesi kapsamında takviye merkezinde haftanın 6 günü farklı yaş kümelerinden çocukların psikoeğitim ve oyun terapileriyle düzgün olma haline takviye veriliyor. Tıpkı vakitte hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama üzere farklı alanlarda atölyeler düzenlenerek toplumsal hünerlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. İki şirketten istekli çalışanlar da haftada bir gün etkinliklere dayanak vererek çocukların düzgün olma hallerine katkıda bulunuyor.

 

İki şirket, Takviye Merkezi’nde üst idare grupları ile 100’e yakın çocuk ve ailelerinin katıldığı bir panayır aktifliği düzenleyerek Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladı. Gönüllülerin çocuklarla her hafta çeşitli etkinliklerle bir ortaya geldiği proje kapsamında yılsonuna kadar yaklaşık 400 çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 

İlginizi Çekebilir;  Kartepe Antika Pazarı'na İlgi Artıyor

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında 2 yıl boyunca toplam 22 bin Sabancı Gönüllüsü 48 kentte toplam 270 aktiflik düzenledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar