DOLAR 32,3145 -0.03%
EURO 35,1768 0.59%
ALTIN 2.404,33-0,43
BITCOIN 21820110.0107%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Acronis’in msp’ler için siber güvenliğe vizyoner yaklaşımı frost radar’da öne çıkarıldı: uç mokta güvenliği, 2023
  • Haberm
  • Teknoloji
  • Acronis’in msp’ler için siber güvenliğe vizyoner yaklaşımı frost radar’da öne çıkarıldı: uç mokta güvenliği, 2023

Acronis’in msp’ler için siber güvenliğe vizyoner yaklaşımı frost radar’da öne çıkarıldı: uç mokta güvenliği, 2023

ABONE OL
21 Aralık 2023 12:12
Acronis’in msp’ler için siber güvenliğe vizyoner yaklaşımı frost radar’da öne çıkarıldı: uç mokta güvenliği, 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siber muhafazada global bir önder olan Acronis, Frost & Sullivan’ın Uç Nokta Güvenliği için Frost Radar raporunda bu alandaki en âlâ şirketlerden biri olarak öne çıkarıldı. Rapor, Acronis’in inovasyon ve büyüme potansiyelini vurgulayarak, şirketin uç noktalarını muhafaza maksadı güden yahut bu müdafaayı artırmak isteyen kuruluşlar tarafından neden ehemmiyetle kıymetlendirilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Bu kıymetlendirme, MSP’lerin Acronis’i çağdaş siber güvenlik için çeşidinin en yeterlisi bir tahlil olarak gördüklerini gösteriyor.

 Siber muhafazada global bir başkan olan Acronis, Frost & Sullivan’ın Uç Nokta Güvenliği Frost Radar raporunda en üst seviyede bedellendirilen şirketler ortasında yer aldı. Rapor, Acronis’in uç noktaları muhafaza ve bu müdafaayı artırma maksadı olan kuruluşlar tarafından değerli bir biçimde kıymetlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, şirketin inovasyon ve büyüme potansiyelini ortaya koyuyor. Frost & Sullivan bu yıl Acronis’i Frost Radar raporlarından birinde önder olarak birinci sefer öne çıkarmıyor. Analist firma daha evvel de Acronis’in hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) yeteneğini ödüllendirmişti. Her iki raporda da önder olarak tanınmak, şirketin siber güvenlik ve bilgi muhafazanın kesiştiği siber müdafaa alanındaki odak noktasının ve liderliğinin altını çiziyor.

Raporda, zero trust erişimini destekleyen entegre, inançlı bir bulut tahliline erişmek isteyen müşteriler için daha az, daha güzel ve daha kapsamlı güvenlik tahlillerinin değerine değiniliyor. Acronis’in Frost Radarındaki yeri, bu gereksinime entegre, cinsinin en uygunu yedekleme ve kurtarma, uç nokta muhafaza idaresi, siber güvenlik ve berbat maksatlı yazılımdan muhafaza ile karşılık verebilme yeteneğini gösteriyor. Frost Radar raporu, Acronis’in uç nokta tespit ve müdahale (EDR) ve bilgi kaybı tedbire (DLP) alanlarındaki liderliğinin yanı sıra tek bir kapsamlı tahlilde birden fazla entegre güvenlik katmanı sağlama marifetinin de altını çiziyor. Frost & Sullivan’a nazaran Acronis şu özellikleriyle öne çıkıyor:

 • Siber güvenliğe entegre bir yaklaşım: Frost & Sullivan, Acronis’in yapay zeka/ML tabanlı davranışsal algılama motorları, istismar tedbire özellikleri, URL filtreleme, önleyici data toplama ve yama idaresi üzere uç nokta güvenlik idaresi özellikleri dahil olmak üzere birden fazla uç nokta güvenlik katmanını entegre eden yeni platform geliştirmesini kıymetlendirdi. Bu entegre yaklaşım MSP’lere her şeyi kapsayan bir güvenlik müdafaası sunuyor, böylelikle müşterilerinin ağlarını güçlendirebiliyorlar.

• Kurumsal dataları müdafaa ve kurtarma yeteneği: Frost & Sullivan ayrıyeten Acronis’in yakın vakitte Bilgi Muhafaza alanında Yeni Eser İnovasyon Mükafatı kazandığının yanı sıra kuruluşun yeni davranış tabanlı DLP yeteneklerini de vurguladı. Bu hizmetler, Acronis’in dataları muhafazanın ve başarılı bir hücum durumunda bu bilgileri kurtarmada da önder olduğunu gösteriyor.

Güvenliğin Geleceği Entegre ve Çok Katmanlı Tahlillerde Saklı

 Özellikle MSP’ler ve onların geniş ağları için güvenliğin geleceğinin entegre, çok katmanlı tahlillerde gizli olduğunu söyleyen Acronis Lideri Gaidar Magdanurov, “Acronis Cyber Cloud, sağlam çağdaş bilgi müdafaa ve uç nokta tespiti ile kurtarma hizmetlerini bir ortada sunarak MSP’lerin kolay, verimli ve inançlı siber muhafaza sağlamasına imkan tanıyor. Yönetilen hizmet sağlayıcılara en âlâ güvenlik tahlilini sunmaya devam ederken Frost & Sullivan’ın çalışmalarımızı takdir etmesinden ötürü kendilerine minnettarız.” açıklmalarında bulundu.

Frost & Sullivan Güvenlik Sanayisi Müdürü Sarah Pavlak ise bahisle ilgili “Sektörde 20 yılı aşkın bir müddettir faaliyet gösteren Acronis, inovasyon, büyüme ve siber güvenliği dengeleme konusunda güçlü bir örnektir. Grubun dijital ortamların güvenliğini sağlamaya yönelik entegre yaklaşımı, müşterilerinin ekosistemlerindeki varlıkların daha güzel korunmasını sağlıyor.” Tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.