Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 6. PhotoMaraton 11 Kasım’da bir kez daha Canon ana sponsorluğunda gerçekleşiyor! 

6. PhotoMaraton 11 Kasım’da bir kez daha Canon ana sponsorluğunda gerçekleşiyor! 

admin admin -
62 0
6. PhotoMaraton 11 Kasım’da bir sefer daha Canon ana sponsorluğunda gerçekleşiyor! 

1984 yılından bu yana 90’dan fazla ülkede düzenlenen ve fotoğraf kültürünü yaşatma misyonunu benimseyen PhotoMaraton, Türkiye’de 6. defa fotoğraf tutkunları ile bir ortaya geliyor. Canon, 11 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek aktifliği geçtiğimiz iki yılın akabinde bir sefer daha mükafatları ve tema belirleyicileriyle destekliyor. 

Fotoğraf Tertipleri Derneği (FOTON) tarafından düzenlenen PhotoMaraton, 11 Kasım Cumartesi günü saat 09:00’da Tarihi Sirkeci Garı’nda başlayacak. Aktiflik; sırası ile Sirkeci, Beyazıt ve Şişhane sokaklarında tam 9 saat boyunca amatör ve profesyonel olmak üzere binlerce yetenekli fotoğraf severi bir ortaya getirecek. 

Her yıl olduğu üzere iştirakçilere fiyatsız olarak Canon fotoğraf makinesi “bakım & temizlik” fırsatı sunan Canon, birebir vakitte yılın en çok konuşulan eserlerini de fotoğraf severlerle buluşturacak. “EOS R Sistemi’nin 5 yılı” kapsamında 2018’den bu yana geliştirilen 11 aynasız fotoğraf makinesi gövdesi, RF ve RF-S lens serisi ve çeşitli aksesuarları ile; vlog kameraları, kompakt fotoğraf yazıcıları üzere birçok farklı segmentten eserler iştirakçilerin deneyimleyebilmesi için Sirkeci Tren Garı’ndaki Canon standında yer alacak.

Bu yıl da aktifliği tema belirleyicileri ile destekleyecek Canon markası ismine dijital kategoride Canon yeni Marka Elçisi Cem Talu ve Gezgin Foto İmtiyaz Sahibi Adem Meleke yer alırken görüntü kategorisinde ise Mert Sezer Canon’u temsil edecek. Müsabaka sonucu belirlenecek toplam 15 farklı temanın kazananlarının ise mükafatları Canon tarafından verilecek. 

Her yıl değişen ve tarafsız bir tavır sergileyen PhotoMaraton heyetinde 2023 yılında da birbirinden değerli isimler yer alıyor. Ali Kahveci, Ali İstek Demir, İstek Eke, Ebru Ceylan, Prof. Dr. Habip Koçak üzere isimler bu sene PhotoMaraton’da heyet misyonunu üstlenecek.

İlginizi Çekebilir;  İzmir'de havuzlar kuruldu çocuklar mutlu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar