Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 300 Ton Kurban Atığı Toplandı

300 Ton Kurban Atığı Toplandı

admin admin -
150 0

Her bayram müddetince gruplarıyla alanda olan İnegöl Belediyesi, bu yıl da Kurban Bayramı haftasında günlük ortalama 430 ton evsel atık, bayramın birinci iki günü ise 300 ton kurban atığı topladı.

Temiz kent İnegöl gayesiyle bayram seyran demeden çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, Kurban Bayramında da kurban atıkları nedeniyle oluşacak kirli manzara ve makus kokunun önüne geçmek hedefiyle oluşturduğu 20 başka grupla vatandaşların Tahlil Merkezi çizgilerine gelen bildirimler üzerine vatandaşların meskenlerine giderek atıkları tek tek toplayıp bertaraf etti.

 

20 BAŞKA TAKIM İLE 300 TON KURBAN ATIĞI TOPLANDI

İnegöl Belediyesi, Kurban bayramı öncesi planladıkları hazırlıkları bayram mühletince grupları ile birlikte alanda uyguladı. Birinci iki gün boyunca 20 başka grup 60 işçi ile merkez mahallelerde kurban atıkları toplayan İnegöl Belediyesi, çalışmalarını tamamlayarak toplamda 300 ton kurban atığı topladı.

ÇÖP VE GERİ DÖNÜŞÜMLER GÜNÜNDE TOPLANMAYA DEVAM EDİYOR

İnegöl Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü grupları rutin çalışmalarına ederken, mahallelerin çöp ve geri dönüşümlerini gününde toplamaya devam edecek. Rastgele bir sorun yaşandığında vatandaşlar 153 ve 05301573000 WhatsApp Tahlil Merkezi sınırları üzerinden İnegöl Belediyesi’ne 24 saat ulaşabilecek.

KURBAN ATIK ÇUKURLARI KAPATILDI

Kırsal mahallelerde kurban atık çukuru uygulaması bu yıl da devam ederken, açılan çukurlar kireçlenip dezenfekte edilerek kapatıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İSİB'ten, Aquatherm Almatı Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İlgili Yazılar