Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 128 Tür bitki çeşidi ile Koku Bahçesi Seyir Tepesinde ziyaretçilerini bekliyor

128 Tür bitki çeşidi ile Koku Bahçesi Seyir Tepesinde ziyaretçilerini bekliyor

admin admin -
60 0

Selçuklu Belediyesi’nin tema parklarından biri olan Seyir Tepesi’ne kazandırılan Koku Bahçesi 128 cins bitki çeşidi ile ziyaretçilere görsel bir şölen sunuyor.    

Gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçeye bedel katan Selçuklu Belediyesi kentin beğenilen yerlerinden biri olan Seyir Tepesi’ne kısa mühlet evvel iki kıymetli lokasyon daha ekledi. Selçuklu Seyir Kafe’nin yanı sıra bölgeye kazandırılan Koku Bahçesi de bunlardan biri. 7 bin 500 metrekare alana sahip olan Koku Bahçesi’nde 128 cins kokulu bitki çeşidi, 16 adet banklı tag, 8 adet gül tagı ve 1.650 metrekare yürüyüş yolu bulunuyor.

Konya’nın en hoş izlenebildiği Selçuklu Seyir Tepesi’ne kazandırılan Koku Bahçesi vatandaşlardan ağır ilgi görüyor. Koku Bahçesi’ne uğrayanlar beğenilen kokulu çiçekler ortasında huzurlu bir ortamın keyfini çıkarıyor.   

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı , “Koku Bahçemiz Seyir Zirvemize çok hoş bir renk kattı”

Selçuklu’nun en kıymetli yerlerinden biri olan Selçuklu Seyir Tepesi’nin Konya’nın yeni cazibe merkezleri ortasında yer aldığını tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı,” Pak havası ve yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin kent hayatının gerilimini atarak hoş vakit geçirdikleri yerimize Koku Bahçemiz ile görsel ve koku manasında hoş bir renk kattık. Dört mevsimin yaşandığı ülkemizde bitki çeşitliliği bakımından büyük bir zenginliğe sahibiz. Türkiye’nin bitki çeşitliliğini çocuklarımıza ve hemşehrilerimize tanıtmak emeliyle Konya’nın en nezih alanına bu türlü güzel bir yeri kazandırmış olduk.  Açıldığı günden bu yana ağır ilgi gören bahçemizde hemşehrilerimiz hem farklı çiçek cinslerini bir ortada görebilirken hem de hoş kokuları teneffüs ederek fotoğraf çekinebiliyor.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Erdem'den Yoga Eğitmenlerine Teşekkür

İlgili Yazılar