Haberm

  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Teknoloji

Teknoloji

Kaspersky uzmanları, 2022’den 2023’e kadar hedefli fidye yazılımı grup sayılarının %30 arttığına dikkat çekti!

admin
0 2

Kaspersky uzmanları tarafından yapılan derinlemesine araştırma, 2022’den 2023’e kadar global olarak hedeflenen fidye yazılımı kümelerinin sayısında %30’luk bir artış olduğunu gösterdi. Bu artışa paralel olarak, gayeli fidye yazılımı hücumlarının kurbanlarının sayısı birebir vakit diliminde %70 arttı. Bilgiler Kaspersky’nin Kuala Lumpur’da dokuzuncusu düzenlenen yıllık Cyber Security Weekend – META etkinliğinde paylaşıldı.

Teknoloji

IP hırsızlığı hakkında bilmeniz gereken her şey

admin
0 4

İnternet Protokol adresi (kısaca IP adresi) bir kişinin kimlik kartına çok misal bir fonksiyon görür; ağdaki bir bilgisayarı tanımlayan eşsiz bir karakter dizisidir. Her IP benzersizdir ve bilgisayarın genel pozisyonu üzere kimi farklı bilgileri temsil eder.

Teknoloji

Acer, Ryzen AI özelliğine sahip AMD Ryzen 8040 Serisi İşlemcilerle Donatılan Yeni Swift Serisi Dizüstü Bilgisayarlarını Satışa Sundu

admin
0 7

Yeni Swift Edge 16 ve Swift Go 14 dizüstü bilgisayarlar üst seviye yapay zeka tecrübelerini, Windows 11’de Microsoft Copilot’ı ve OLED ekranları, ince ve hafif dizaynlarla buluşturuyor

Teknoloji

Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık

admin
0 8

Dünyanın başkan bulut bilişim servis sağlayıcısı Huawei Cloud, Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen bilişim distribütörlerinden Logosoft ile bulut bilişimin bölgedeki tesirini ve gelişimini artıracak bir iş iştirakine imza attı. 21 Şubat’ta İstanbul’da duyurulan iş paydaşlığıyla, işletmelerin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlanması amaçlanıyor.